Łódź stale w budowie i modernizacji – jakie są najciekawsze inwestycje w mieście?

Stolica województwa łódzkiego w ostatnich latach przechodzi duży budowlany proces, którego prawdopodobnie nie doświadczyła jeszcze od XIX wieku. Aktualnie na terenie miasta realizowanych jest prawie 170 projektów plus wszelkie inwestycje komercyjne. Obecnie remonty i budowy trwają prawie w każdej części miasta, w związku z czym trudno teraz wskazać miejsce w Łodzi, które nie ulega modernizacji. W całym inwestycyjnym procesie istnieją projekty szczególnie wyróżnione przez inwestorów oraz radę miasta. Jakie są najciekawsze inwestycje w mieście Łódź? Oto kilka z nich.

Widzewska Manufaktura szlakiem Łódzkiej Manufaktury

Światełko w tunelu rodzą dwie inwestycje poświęcone obszarom, na których w ostatnich latach nie działo się zupełnie nic. Najnowszym projektem powstałym u końca roku 2020 jest Widzewska Manufaktura. Działania mają na celu zmienić dawną fabrykę Kunitzera i Heinzla przy alei Piłsudskiego 135 w niezwykły kompleks o wszelakiej funkcjonalności. Na terenie kompleksu mają powstać biurowce, mieszkania, lokale pracownicze, a także przestrzeń poświęcona usługom oraz wypoczynkowi. Jest to bardzo szczególny projekt, który budzi nadzieję na sukces bałuckiej inwestycji. Działania przypominają proces przeobrażenia dawnych zakładów Poznańskiego w obecnie funkcjonującą na tym terenie niezwykłą Łódzką Manufakturą.

Fuzja – kolejne przeobrażenie dawnych zakładów fabrycznych?

Podobne oczekiwania budowlane związane są z projektem Fuzja. Działania organizowane są od prawie dwóch lat, a ich celem jest rewitalizacja pofabrycznych obszarów dawnych zakładów Scheiblera między ulicą Milionową i Tymienieckiego. Firma Echo planuje remont 14 pofabrycznych budynków oraz wzniesienie sześciu całkiem nowych obiektów. Celem projektu jest również stworzenie wielofunkcjonalnego kompleksu, gdzie powstaną obiekty mieszkalne, usługowe, biurowe, kulturowe, gastronomiczne oraz wiele innych. Ponadto, 35% terenów wspólnych kompleksu ma stanowić zieleń.