Rząd planuje nowe obostrzenia przed Świętami Wielkanocnymi

Nieoficjalnie dochodzą informacje, że przed Świętami Wielkanocnymi zostaną wdrożone nowe obostrzenia. Czego będą dokładnie dotyczyć? Jak donosi RMF FM, może dojść do zamknięcia galerii handlowych nie tylko w wyznaczonych rejonach, ale w całej Polsce. Czy potwierdzą się te przypuszczenia?

Trzecia fala epidemii koronawirusa już się zaczęła

Od kilku tygodni słyszymy o stopniowym wprowadzaniu obostrzeń w tych rejonach Polski, gdzie zakażeń jest najwięcej. Niestety z dnia na dzień liczba chorych osób znacząco się zwiększa. W dniu dzisiejszym, czyli 11 marca ogłoszono zamknięcie kolejnych województw. Do tej pory restrykcje wprowadzono w województwie warmińsko – mazurskim, a od soboty będą one obowiązywać także w województwie pomorskim. Natomiast o poniedziałku 15 marca całkowity lockdown zostanie wprowadzony także w województwie mazowieckim i lubuskim. Jak można zauważyć, sytuacja z dnia na dzień robi się coraz poważna.

Czy galerie handlowe ponownie zostaną zamknięte w całym kraju?

Dziennikarze informują, że pod uwagę brane są ograniczenia głównie w handlu. Przed Świętami Wielkiej Nocy możemy spodziewać się całkowitego zamknięcia galerii handlowych w całym kraju. Teoretycznie takie działania zmniejszyłyby ilość zachorowań. Kolejne zamknięcie sklepów w centrach handlowych znacząco odbije się na ich właścicielach, którzy są już na skraju załamania finansowego. W sklepach obowiązują limity osób oraz jest ściśle przestrzegany reżim sanitarny. Wielu handlowców ma nadzieję, ze nie dojdzie do zamknięcia i uda im się przetrwać kryzys.

Jakich ograniczeń możemy się spodziewać przed Świętami Wielkanocnymi?

Oprócz całkowitego zamknięcia galerii handlowych przed Świętami może również dojść do zamknięcia hoteli. Gastronomie nadal pozostają zamknięte stacjonarnie. W wielu miejscach jest jednak możliwość zamawiania posiłków na wynos. To samo dotyczy również siłowni i klubów fitness. Zajęcia odbywają się tylko w celach prozdrowotnych. Aktualnie są jednak otwarte pływalnie i baseny, a o ich zamknięciu nikt nic nie mówi.