Łódzka Manufaktura – słynne centrum handlowe, które warto odwiedzić

Zwiedzanie Łodzi warto zaplanować w taki sposób, by znaleźć czas na wizytę na terenie słynnej Manufaktury. Oczywiście mało kto planuje wizytę w galerii handlowej podczas wycieczki turystycznej, jednak na pewno łódzka Manufaktura na to zasługuje. To jeden z najsłynniejszych punktów na mapie tego miasta, który może oczarować każdego z nas. Co warto wiedzieć na temat tego miejsca? Na jakie atrakcje warto zwrócić uwagę podczas pobytu na jego terenie?

Nowoczesne centrum handlowe w Łodzi

Choć Manufaktura to nic innego, jak nowoczesne centrum handlowe, turyści w trakcie krajoznawczej wycieczki po Łodzi bardzo chętnie poświęcają jej swój czas. Nic w tym dziwnego, gdyż centrum to zostało urządzone na terenie dawnej fabryki, należącej do Izraela Poznańskiego. Jego rezydencja, będąca dziś siedzibą Muzeum Miasta Łodzi, sąsiaduje zresztą z tym kompleksem.

Sama Manufaktura to liczne sklepy i restauracje. To również muzea i wystawy, dzięki którym każdy może tu spędzić wolny czas w ciekawy sposób. W miejscu, w którym XIX-wieczna architektura łączy się z nowoczesnymi rozwiązaniami, nuda nikomu nie zagrozi. Można się tu wybrać do Muzeum Sztuki ms2, w której każdy miłośnik sztuki nowoczesnej spędzi wolny czas w ciekawy sposób.

Muzeum Fabryki na terenie Manufaktury

Na terenie Manufaktury czeka też nie lada gratka dla każdego miłośnika zabytków techniki. To Muzeum Fabryki, skupione na losach zakładów przemysłowych Izraela Poznańskiego. W czasie spaceru po terenie łódzkiej Manufaktury warto też zwrócić uwagę na budynek dawnej remizy oraz na dawną przędzalnię, służącą obecnie jako hotel. Całość robi ogromne wrażenie i sprawia, iż każdy z nas może tu w dalszym ciągu poczuć ogromną potęgę Izraela Poznańskiego oraz jego przemysłowego imperium. Jak więc widać podczas wycieczki po Łodzi naprawdę warto odwiedzić tutejszą Manufakturę. Jest to miejsce, które na pewno pod wieloma względami zaskakuje, a pod jeszcze innymi jest bardzo oryginalne i unikalne na tle całej Polski.