Miejska Strefa Kultury w Łodzi oferuje atrakcyjne półkolonie dla dzieci – ostatnie wolne miejsca

Łódzka Miejska Strefa Kultury organizuje półkolonie pełne różnorodnych i interesujących atrakcji, które z pewnością przyciągną uwagę każdego dziecka. W tym roku letnia oferta kierowana do najmłodszych będzie podróżą dookoła świata, oferując niezapomniane wrażenia bez konieczności opuszczania miasta. Wolnych miejsc jest coraz mniej, ale nadal można dokonywać zapisów na tę niecodzienną, wakacyjną przygodę.

Na młodych uczestników półkolonii czekają 13 różnych lokalizacji Miejskiej Strefy Kultury w różnych częściach Łodzi. Bez potrzeby wyjeżdżania poza miasto, będą mogli oni odkrywać tajemnice najodleglejszych zakątków naszego globu. Tegoroczna tematyka nawiązuje do podróży, co idealnie wpisuje się w letni, wakacyjny nastrój. Podczas zajęć młodzi odkrywcy będą inspirowani hasłem „Hakuna Matata”, która w języku suahili oznacza „bez problemu”. Zaplanowane aktywności pozwolą dzieciom i młodzieży na odkrywanie nowych kultur, języków, kulinarnych smaków oraz różnych zwyczajów. Jest to również doskonała szansa na zrozumienie i odkrycie własnych pasji i pragnień, a także rozwijanie nowych umiejętności.

Wśród propozycji 13 placówek Miejskiej Strefy Kultury znajdują się artystyczne i podróżnicze warsztaty, różnego rodzaju gry, zabawy i twórcze eksperymenty. Dodatkowo, dzieci będą mogły brać udział w popularnych animacjach oraz kultowych podwórkowych zabawach w nowej formie. Zajęcia są zaprojektowane tak, aby jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Półkolonie są dedykowane dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Dla starszych uczestników przygotowano specjalne warsztaty, które pozwolą im rozwijać swoją wyobraźnię i kreatywność poprzez tworzenie filmowych miniatur.

Ogólna liczba dostępnych miejsc w półkoloniach organizowanych przez filie Miejskiej Strefy Kultury wynosi 300. Proces zapisów do tych atrakcyjnych zajęć już trwa.