Mieszkania Łódź – 5 udogodnień, które oferuje Śródmieście!

Łódź, z dnia na dzień, staje się zarówno coraz bardziej atrakcyjnym miejscem do życia, jak i inwestycji. Śródmieście szczególnie przyciąga do siebie swą różnorodnością i ogromem atrakcji, dostępnych przede wszystkim w otoczeniu ulicy Piotrkowskiej. Jeżeli chcesz kupić mieszkanie w centrum Łodzi, przyjrzyj się bliżej, co takiego oferuje ten unikalny obszar miasta.

Mieszkania Łódź – czy śródmieście to przyjazne miejsce do życia?

Tak jak i wielu miastach, tak i w Łodzi Śródmieście stanowi najatrakcyjniejsze miejsce do zamieszkania i spędzania wolnego czasu. Jakie są najważniejsze punkty łódzkiego centrum?

Ulica Piotrkowska

Pobliski dostęp do tej ulicy to zdecydowanie największy atut mieszkania w Śródmieściu. Łódź jest wyjątkowym miastem pod tym względem, że nie ma tutaj głównego placu, rynku czy starówki, które stanowią centra wielu innych miast. Rolę tę jednak pełni ulica Piotrkowska, wokół której skupione są najlepsze restauracje, kawiarnie, knajpy, bary, sklepy i usługi. Przy ul. Piotrkowskiej znajdziesz szereg miejsc wartych odwiedzenia, przy czym trzeba wyróżnić dwa kompleksy: OFF Piotrkowska i Piotrkowska 217. To niezwykłe przestrzenie kulturalno-rozrywkowe łączące funkcje artystyczne, gastronomiczne, biurowe i rozrywkowe.

Komunikacja miejska

Transport publiczny w Łodzi radzi sobie całkiem nieźle względem innych dużych miast. Śródmieście jest usłane na każdym rogu przystankami tramwajowymi czy autobusowymi, a już wkrótce łodzianie jeszcze szybciej będą przemierzali miasto za pośrednictwem tzw. łódzkiego metra. Zaledwie w 2 min mieszkańcy będą mogli dotrzeć z nowej podziemnej stacji Łódź Śródmieście do Manufaktury.

Manufaktura

Słynne centrum handlowe nie jest co prawda ulokowane w ścisłym Śródmieściu Łodzi, ale zaledwie średnio 15-minutowa przechadzka może nas tam doprowadzić. Z placu Wolności można tam dotrzeć w kilka chwil. Galeria oferuje nie tylko dostęp do setek sklepów, lokali usługowych i punktów gastronomicznych, ale to również muzeum sztuki, teatr czy centrum turystyczne.

Nowe Centrum Łodzi

Mieszkanie w Śródmieściu oznacza jednocześnie albo lokalizację bezpośrednio na terenie NCŁ, albo w jego okolicy. To wyjątkowy w skali kraju czy nawet Europy projekt o charakterze miastotwórczym. Tutaj rewitalizuje się zabytki i przeistacza się je w nowoczesne instytucje kultury, muzea sztuki czy kinematografii. To także tutaj planuje się realizację rynku im. Katarzyny Kobro, który według zapowiedzi ma stać się najatrakcyjniejszą przestrzenią plenerową w Łodzi.

Architektura i przemysłowa historia

Łódzkie Śródmieście jest przepełnione przemysłową historią. Niemalże na każdym rogu znajdziemy pozostałości dawnych przędzalni, fabryk wytwarzających mydła, perfumy czy kapelusze. Wiele z nich jest pod ochroną konserwatora zabytków i w miarę upływu czasu przechodzi rewitalizację, jeszcze bardziej upiększając centrum.

Łódź mieszkania deweloperskie – nowe inwestycje w śródmieściu

Każdego roku w centrum Łodzi rozpoczynają się budowy kolejnych inwestycji mieszkaniowych, zwykle w miejscu dawnych zakładów przemysłowych. Inwestycja Murapol Agosto, której realizację deweloper rozpoczął niedawno przy ul. 6 Sierpnia, to jeden z bardziej interesujących projektów w tej części miasta.

Murapol Agosto to doskonale zlokalizowana inwestycja na terenie łódzkiego Śródmieścia, w pobliżu ul. Piotrkowskiej. Trudno sobie wyobrazić lokalizację mającą do zaoferowania dostęp do większej liczby atrakcji, przestrzeni kulturalno-rozrywkowych czy lepszych połączeń komunikacyjnych. W miejscu dawnej fabryki kosmetyków i mydła zaprojektowaliśmy nowoczesne budynki, które w sposób harmonijny wpiszą się w istniejącą tkankę miejską. Kompaktowe układy od 1- do nawet 5-pokojowych mieszkań spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, w tym również inwestorów chcących ulokować swój kapitał w nieruchomościach – komentuje Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.

W standardzie mieszkań dewelopera znajduje się m.in. pakiet antysmogowy, zabezpieczający wnętrza przed zanieczyszczeniami, alergenami czy nawet owadami. Ponadto budynki są wyposażane w instalacje Home Management System, która pozwala korzystać mieszkańcom z urządzeń smart home, w tym zarządzania zdalnego ogrzewaniem, zaworami wody czy elektrycznością.

Na terenie inwestycji Murapol Agosto przewidziano również stację ładowania aut elektrycznych dla miłośników niskoemisyjnych środków transportu. W parterach powstaną tutaj także lokale handlowo-usługowe, dzięki czemu mieszkańcy szybko i łatwo będą mogli zaopatrzyć się w artykuły pierwszej potrzeby czy skorzystać z usług kosmetyczki bądź fryzjera.

Wysoki standard części wspólnych to jeden z kolejnych elementów inwestycji, na który warto zwrócić uwagę. Korytarze i klatki schodowe zostaną wyłożone laminowanymi panelami meblowymi, trwałymi gresami czy eleganckim tynkiem mozaikowym. W holach wejściowy przewidziano duże lustra oraz estetyczne i nierdzewne skrzynki pocztowe.

Szukasz mieszkania? Łódź, Poznań czy Wrocław, to tylko kilka miejsc, w których możesz kupić nowe lokum od Grupy Murapol. Sprawdź!