Modernizacja Placu Dąbrowskiego przed Teatrem Wielkim

Już niedługo mają ruszyć prace związane z modernizacją Placu Dąbrowskiego. Teren przed Teatrem Wielkim dzięki temu ma się znacząco zazielenić. Obecnie miasto Łódź wybrało pracownie architektoniczne, które będą pracowały nad przygotowaniem projektu całej inwestycji. Warto dodać, że projekt oraz cała koncepcja modernizacji tego miejsca ma zostać wykonana wraz z mieszkańcami, a docelowo prace budowlane mają ruszyć już w 2023 roku.

Nowa odsłona Placu Dąbrowskiego w Łodzi

Przypomnijmy, że tak naprawdę teren Placu Dąbrowskiego został przebudowany już w 2009 roku. Wtedy to jednak projekt nie był zbyt dobry. Do dzisiaj mówi się, że ta inwestycja była kompletnie nietrafiona. Przede wszystkim obecnie brakuje tam drzew, zieleni, a wykonana fontanna zupełnie nie przypomina tej, która była uwzględniona w projekcie. Teraz jednak ma się to zmienić.

Warto dodać, że w całej Polsce ostatnio zmieniają się trendy w kontekście zagospodarowania przestrzeni publicznych. Tak jest m.in. we Wrześni (źródło informacji https://wrzesniainfo.pl) , gdzie tamtejsi mieszkańcy również mogą niedługo oczekiwać zmian.

Co dokładnie zmieni nowy projekt Placu Dąbrowskiego?

Przede wszystkim nowy projekt Placu Dąbrowskiego w Łodzi ma zawierać znacznie większe ilości zieleni. Mówi się, że drzewa mają być częścią tego miejsca, przez co ma być ich nawet kilka rzędów. Fontanna również ma zmienić swoje oblicze. Przede wszystkim zostanie ona albo przebudowana lub też dojdzie do jej gruntownej modernizacji i stanie się tzw. sadzawką. Warto dodać, że zmiany mają dotyczyć nie tylko wyglądu, ale także organizacji ruchu. W ten sposób mają zmienić się miejsca parkingowe, które zostaną jeszcze bardziej uporządkowane. Z kolei ruch ma się ogólnie tutaj wyciszyć. Koniec końców w tym projekcie duże znaczenie będzie miał jednak również głos mieszkańców. To oni zadecydują wraz z pracowniami architektonicznymi, jaki kierunek rozwoju i modernizacji w tym miejscu powinien zostać obrany. Na pewno Plac Dąbrowski przez Teatrem Wielkim w Łodzi to dość reprezentatywne miejsce, więc warto, aby prezentowało się naprawdę godnie.