Modernizacja ul. Krakowskiej w Łodzi: zmiany dla kierowców i pasażerów MPK

W przychodzącą środę, dokładnie 15 maja, rozpocznie się następny etap remontu ul. Krakowskiej – tym razem chodzi o fragment między ulicami Minerską a Barską. Oznacza to, że w nocy poprzedzającą ten dzień (czyli z 14 na 15 maja) do życia wejdą istotne przekształcenia dla kierowców i korzystających z usług MPK Łódź.

Nowo wprowadzona reguła ruchu będzie zbliżona do tej, która była wdrożona podczas remontu innego odcinka tej samej ulicy. Przede wszystkim wykonawca zajmie lewą stronę jezdni, a ruch jednokierunkowy będzie kierowany nitką w stronę Teofilowa. Na omawianym odcinku zamknięte zostaną wjazdy do wszystkich przecznic – to znaczy ulic Rzeszowskiej, Tarnowskiej, Michałowicza oraz Warneńskiej. Osoby poruszające się samochodem z Teofilowa w stronę centrum miasta będą miały możliwość skrętu w ul. Biegunową (w obie strony) lub w ul. Barską (tylko w prawo).

Zmiany dotkną też MPK Łódź. Podczas remontu trasy autobusów linii 76, 97 i 6MUK zostaną zmodyfikowane. Wprowadzone objazdy będą obowiązywały jedynie w jedną stronę – w kierunku Teofilowa, Zgierza oraz Aleksandrowa Łódzkiego kursowanie autobusów nie ulegnie zmianie.

Co konkretnie zakłada remont ul. Krakowskiej? To przede wszystkim budowa nowej jezdni i chodników, a także przystanków i zjazdów do posesji. W ramach prac inwestycyjnych powstanie również ścieżka rowerowa i kanalizacja deszczowa, a także pojawią się nowe elementy małej architektury miejskiej, takie jak lampy czy ławki. Dodatkowo, na całej długości ulicy zasadzona zostanie zieleń.