Pożoga na łódzkich działkach: zgliszcza po budynku gospodarczym i letniskowej altance

Na terenie łódzkich ogródków działkowych przy ulicy Zbaraskiej w Dąbrowie doszło do groźnego pożaru. Od końca niedzieli aż do wczesnych godzin porannych poniedziałku (12-13 maja), strażacy toczyli walkę z ogniem, który strawił budynek gospodarczy i letniskową altanę.

Alarm wpłynął do Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi o godzinie 00.35 i do 4.45 trwały intensywne prace nad ugaszeniem płomieni. Do zdarzenia doszło w nocy, więc szczęśliwie nie ma informacji o poszkodowanych. Przerażające jest to, jak szybko ogień rozprzestrzenił się z budynku gospodarczego na sąsiednią altanę letniskową – relacjonuje dyżurny PSP.

Na miejscu interweniowały cztery jednostki PSP, co w sumie dało skład sił ratunkowych liczbowo wynoszący 13 strażaków. Pomimo ich wysiłków, oba budynki zostały niemal kompletnie strawione przez ogień. Nie jest jeszcze znana przyczyna wybuchu pożaru na działkach.

Dodatkowo, strażacy w Łodzi mieli zaplanowane ćwiczenia na poniedziałek (13 maja) w rejonie ulic Zakładowej i Cynarskiego na Widzewie. Ta sytuacja pokazuje, jak niezbędne są regularne treningi, aby być przygotowanym na takie zdarzenia.