MPK Łódź wydłuża czas biletu! Teraz możesz pojechać na 20-minutowym bilecie dwa razy dłużej!

Miasto Łódź obecnie wchodzi w zasadniczą fazę realizacji wielkich inwestycji. Dzięki temu pasażerowie MPK Łodź mogą cieszyć się zwiększoną ilością linii autobusowych i tramwajowych, a także dłuższym czasem ważności biletów jednorazowych. Bilety 20-minutowe będą umożliwiać 40 minut przejazdu, zaś z biletem 40-minutowym możesz pojechać aż godzinę! Jest to spowodowane czasem inwestycji, co może stanowić utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej w Łodzi. Jest to szczególnie ważne, ponieważ w obliczu realizacji inwestycji tramwaje i autobusy będą musiały jechać zmienioną trasą.

Trzy lata wielkich inwestycji w Łodzi. Co jeszcze zmieni się w kursowaniu komunikacji miejskiej?

Na inwestycje w mieście Łódź składają się rewitalizacja, modernizacja wiaduktów na Przybyszewskiego oraz budowa tunelu. W związku z czym pod koniec marca zostaną zamknięte ulice Zielona i Wólczańska. W kwietniu budowy będą obejmować ulicę Obywatelską, zaś w czerwcu robotnicy wkroczą na ulicę Ogrodową i Północną. W wakacje planowana jest przebudowa wiaduktu na Przybyszewskiego oraz remont Wojska Polskiego. Dyrektor Departamentu Strategii i Rozwoju Robert Kolczyński zapowiada zmiany w organizacji ruchu oraz nowe trasy linii MPK. Do głównych celów projektu należy budowa nowoczesnego transportu zbiorowego, skutkiem czego powstanie potężny, szynowy kręgosłup miejskiego transportu.

Cena biletów MPK w Łodzi pozostaje bez zmian

Skutkiem połączenia kolei i tramwaju w Łodzi przejazd z jednego końca miasta do drugiego zostanie skrócony, w związku z czym ze stacji Śródmieście pasażerowie będą mogli dojechać na łódzkie osiedla w około 15 minut! Przejazd z Widzewa na Kaliski również będzie zajmować kwadrans, a także planowany jest powrót tramwajów na Dołu oraz do Konstantynowa i Zgierza. Czas inwestycji szacowany jest na około 3 lata, co może stanowić duże utrudnienia dla osób poruszających się komunikacją miejską. Zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu ogłosił rozpoczęcia obrad projektu uchwały w tej sprawie na najbliższą sesję rady miejskiej. W związku z tym na jednorazowych biletach komunikacji zbiorowej pasażerowie MPK w Łodzi będą mogli jechać nawet dwa razy dłużej, a taryfa biletów pozostanie bez zmian.