Podwodny tunel w Łodzi. Niebawem pojawią się w nim rekiny!

Prace w Orientarium w mieście Łódź powoli zmierzają ku końcowi. To bardzo wyjątkowa inwestycja obiektu, która zdecydowanie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców i turystów. W ramach projektu powstają również obszerne wybiegi dla zwierząt łódzkiego zoo, w związku z czym polepszą się warunki życia dla zwierzaków. Niebawem w Orientarium w Łodzi zamieszkają prawdziwe rekiny. Jak wyglądają prace nad podwodnym tunelem? Prezydent miasta Łodzi, Hanna Zdanowska szacuje na otwarcie strefy wodnej jesień 2021 roku!

Podwodny tunel jest już wypełniony wodą!

W strefie basenowej łódzkiego zoo podwodny tunel, w którym mają zamieszkać rekiny został już wypełniony wodą. W związku z tym pozostało tylko zasiedlić basen morskimi stworzeniami. Aktualnie w Orientarium w Łodzi trwają prace wykończeniowe, stopniowo pojawia się roślinność w strefie ekspozycyjnej, natomiast większe prace skupione są wokół strefy wodnej obiektu. Basen, w którym mają zamieszkać wodne stworzenia został już wypełniony wodą przeznaczoną do ługowania w celu wytrawienia wszelkich groźnych związków. Proces ten szacowany jest na 6-8 tygodni, po czym zostanie produkowana woda docelowa, która zostania zasolona i będą mogły mieszkać w niej wodne zwierzęta.

Prawdziwe rekiny w Orientarium w Łodzi!

Już niedługo, za kilka miesięcy mieszkańcy oraz turyści miasta Łodź będą mogli podziwiać w podwodnym tunelu rekiny gitarowe, płaszczki oraz żarłacze. Ponadto, wokół tunelu znajdują się również mneijsze zbironiki wodny, z których część posiada pionowy ruch wody. W tych akwariach mieszkają między innymi koniki morskie. W ramach projektu trwają ciągle, ciężkie prace. Urząd miasta Łódź liczy na zakończenie budowy inwestycji na wiosnę 2021 roku, żeby w sezonie wakacyjnym rozpocząć transport zwierząt. Dalsze prace nad inwestycją oraz szacowana data otwarcia obiektu zależne są od losów sytuacji epidemiologicznej.