Na terenie miasta Łódź powstała publiczna łaźnia mobilna

Dnia 11 października w poniedziałek oficjalnie otwarta zostanie nowa łaźnia mobilna, która dostępna będzie dla wszystkich osób pogrążonych w kryzysie bezdomności. Będą tam specjalne pomieszczenia sanitarne dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Będzie można się tam umyć, a nawet zrobić pranie.

Mobilna łaźnia na terenie miasta Łódź

Publiczna łaźnia mobilna powstanie w Łodzi przy alei Piłsudskiego 119, Nieopodal znajduje się także Świetlica dla Osób Bezdomnych, która funkcjonuje w okresie zimowym. Zainteresowani będą mogli korzystać z łaźni już od poniedziałku 111 października. Dodajmy, że w środku przygotowano dla osób w kryzysie bezdomnym m.in. trzy toalety, dwa prysznice oraz pralkę.

Dodajmy, że zainteresowani i potrzebujący będą mogli korzystać z publicznej łaźni pięć dni w tygodniu, a więc od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-16:00. Na początek miejsce to będzie funkcjonować przez sześć miesięcy. W razie, gdyby cieszyło się ono dużym zainteresowaniem, to możliwe jest, że działalność publicznej łaźni zostanie wydłużona.

Kto odpowiada za powstanie publicznej łaźni w Łodzi?

Warto dodać, że głównym inicjatorem powstania publicznej łaźni na terenie Łodzi była grupa „Zupa na Pietrynie”. To ta sama grupa, która regularnie rozdaje posiłki bezdomnym w każdą niedzielę o godzinie 16:00. Bezdomni oraz potrzebujący mogą odbierać posiłki na placu tuż przy katedrze łódzkiej. Do powstania publicznej łaźni przyczyniły się także takie instytucje, firmy i organizacje jak: OPG Property Professionals, IGO-ART oraz Miss Polonia 2019, a więc Karolina Bielawska. Oprócz tego wymienić należy także Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi, oraz łódzkie Towarzystwo Pomocy imienia świętego Brata Alberta.