Nie żyje 73 letni kierowca, który uderzył w latarnię

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło w czwartek, 4 listopada, w Łodzi. Na ulicy Juszczakiewicza w Łodzi 73-letni kierowca samochodu osobowego z niewyjaśnionych dotąd przyczyn uderzył w drogową latarnię.

73-letni kierowca poniósł śmierć na miejscu

Tragiczne w skutkach zdarzenie miało miejsce dokładnie tuż po godzinie 12:00, nieopodal zajezdni na Brusie. Z niewyjaśnionych przyczyn jazda 73-latka zakończyła się uderzeniem. Z pierwszych informacji wiadomo tylko tyle, że kierowca jechał ulicą Juszczakiewicza. W pewnym momencie prowadzony przez niego samochód jednak zjechał z drogi i uderzył w latarnię. Starszy mężczyzna poruszał się w ruchu drogowym samochodem typu Smart.

Uderzenie w latarnię okazało się tragiczne w skutkach. Nie pomogła nawet reanimacja, w którą od razu zaangażowali się świadkowie zdarzenia oraz przybyli na miejsce strażacy. Doznane obrażenia ciała podczas tego zdarzenia okazały się zbyt poważne. Dokładne okoliczności wypadku drogowego będą wyjaśniane przez policjantów.

W ostatnim czasie na terenie całego kraju dochodzi do sporej liczby wypadków drogowych. Zmieniająca się aura w okresie jesienno-zimowym na pewno nie sprzyja jeździe, przez co kierowcy muszą zachować znacznie większą ostrożność i skupienie podczas jazdy. Niestety, niektórzy czasami sami sobie utrudniają dodatkowo sprawę, gdy wsiadają za kółko po spożyciu alkoholu. Taka sytuacja miała miejsce ostatnio w innej części Polski, kiedy to kierowca w stanie nietrzeźwym chciał zamieść sprawę pod dywan i „załatwić” sprawę poprzez łapówkę. Więcej o całej sytuacji tutaj.