Nieplanowane utrudnienia komunikacyjne w samym sercu Łodzi – autobusy zastępcze w akcji

W ostatnich dniach centrum Łodzi doświadczyło znacznych trudności komunikacyjnych, co spowodowało konieczność wprowadzenia zastępczych środków transportu. Cztery główne linie tramwajowe zostały przekierowane na objazdy. Autobusy zastępcze zostały wprowadzone na odcinku od Piotrkowskiej Centrum do skrzyżowania z ulicą Legionów, co stworzyło nowe wyzwania dla tych, którzy próbowali dotrzeć do centralnej części miasta.

Zaistniałe komplikacje miały miejsce we wtorek 2 lipca, a dokładna godzina, kiedy problemy zaczęły się pojawiać, to około 8:40.

Właśnie w tym czasie MPK Łódź zgłosiło problemy z ruchem tramwajów. Konkretnie, wydarzyło się to na wysokości tymczasowo ustawionego torowiska przy skrzyżowaniu alei Kościuszki i Zielonej, gdzie doszło do wykolejenia tramwaju. W efekcie ruch tramwajowy w stronę Manufaktury został całkowicie wstrzymany.

MPK Łódź poinformowało publiczność o zatrzymaniu ruchu tramwajów na alei Kościuszki przy ulicy Zielonej, prowadzącej do ulicy Ogrodowej, z powodu incydentu drogowego. W wyniku tych trudności, linie tramwajowe 2, 3, 6 i 11 musiały zostać przekierowane na objazdy.

MPK Łódź wydało oficjalne oświadczenie informujące o kierowaniu tramwajów na objazdy w dwóch kierunkach: Piotrkowska Centrum, Mickiewicza, Włókniarzy, Kopernika, Gdańska, Legionów, Zachodnia. Autobusy zastępcze kursowały na odcinku Piotrkowska Centrum – Zachodnia/Legionów. Przejazd w stronę Legionów odbywał się przez ulice Kościuszki, Struga, Gdańską, Próchnika i Zachodnią, natomiast w kierunku Piotrkowskiego Centrum – przez Zachodnią, Więckowskiego, Wólczańską, 6 Sierpnia i Kościuszki.

Jednakże o godzinie 9:37 MPK Łódź poinformowało o wznowieniu normalnej komunikacji tramwajowej. Pomimo tego tramwaje nadal kursowały z pewnym opóźnieniem. MPK Łódź przeprosiło za te utrudnienia.