Nowa nawierzchnia na trzynastu łódzkich ulicach w 2021 roku

Rok 2021 przyniesie odczuwalną poprawę komfortu jazdy dla mieszkańców Łodzi. Trzynaście miejscowych adresów, w tym m.in. ulice Przybyszewskiego, Zakładowa, Złotno czy św. Teresy, otrzyma bowiem nową nawierzchnię. Właśnie tyle dróg znajduje się na rozbudowanej liście obiektów przeznaczonych do remontu w tym roku.

Zarówno ważne arterie komunikacyjne miasta, jak i mniejsze uliczki osiedlowe – codziennie użytkowane przez licznych mieszkańców – zostaną objęte pracami modernizacyjnymi. Na niektórych z nich drogowcy pojawią się już przed rozpoczęciem sezonu zimowego.

Inwestycje obejmują kompleksową wymianę nawierzchni na wszystkich wymienionych drogach. Specyfika prac będzie różnić się w zależności od lokalnych warunków: na niektórych ulicach konieczna będzie wymiana jednej warstwy asfaltu, na innych – dwóch. Ponadto, tam gdzie wymagać tego będą uwarunkowania, przewidziane są prace przy podbudowie, krawężnikach czy przystankach autobusowych MPK Łódź.

W tym kontekście, Robert Kolczyński, dyrektor departamentu odpowiedzialnego za inwestycje, podkreśla: „Kluczowe jest to, że remonty mają być przeprowadzone sprawnie i szybko. Przewidujemy, że część z nich zostanie zakończona jeszcze w 2021 roku, natomiast tam, gdzie zakres prac jest szerszy, prace będą prowadzone do wiosny. Łączny koszt inwestycji na wszystkie trzynaście dróg szacowany jest na 45 milionów złotych”.