Nowe Solarisy już kursują po Łodzi

Osoby korzystające z komunikacji miejskiej w Łodzi mogą już korzystać z nowoczesnych autobusów miejskich. Lokalna zajezdnia przyjęła już dostawę pojazdów. Na miejscu są one dodatkowo wyposażone w niezbędne do poruszania się elementy. Pierwsze dziesięć pojazdów zarejestrowano i oddano do użytku.

Nowoczesne autobusy komunikacji miejskiej

W Łodzi łącznie pojawi się aż 51 nowych autobusów. Na ten moment do zajezdni trafiła pierwsza dostawa, w ramach której pojawiło się dziesięć nowych pojazdów. Na miejscu pracownicy doposażyli nowe Solarisy w niezbędne akcesoria i elementy. Mowa tutaj m.in. o biletomatach, kasownikach, oraz systemie informacji pasażerskiej.

Jako pierwsze do zajezdni trafiły autobusy przegubowe. Wraz z upływem czasu do zajezdni będą trafiać kolejne pojazdy, które są już zamówione. Łącznie po mieście będzie poruszać się aż 51 nowych pojazdów marki Solaris. Warto dodać, że umowa na dostarczenie pojazdów została podpisana już na początku lipca.

Solarisy w Łodzi

Łącznie w Łodzi pojawi się aż 51 nowoczesnych autobusów. Będzie to 29 autobusów o długości 12 metrów oraz 22 autobusy przegubowe o długości 18 metrów. Warto zaznaczyć, że każdy z dostarczonych modeli będzie wyposażony w klimatyzację. Przede wszystkim wszystkie dostarczone pojazdy będą niskopodłogowe. Ponadto będą one posiadały nowoczesny system martwego pola, który będzie informował kierowców. Dzięki temu kierowca może o czasie otrzymać informacje, że coś znajduje się w martwym polu. Informacja zostanie przekazana zarówno za pomocą dźwięku, jak i wizualnie. Nowoczesne pojazdy niskopodłogowe mają stopniowo zastępować stare autobusy, a przede wszystkim te, które nie mają niskiej podłogi.