W tym roku bez nocy sylwestrowej w Łodzi

Mieszkańcy Łodzi muszą w tym roku obejść się niestety bez zabawy plenerowej. Miasto postanowiło zrezygnować z tegorocznego pokazu fajerwerków oraz organizacji jakiejkolwiek imprezy miejskiej. Spora część mieszkańców na pewno więc weźmie udział w klasycznych domówkach, a inni udadzą się na zorganizowane zabawy sylwestrowe.

W Łodzi nie zobaczymy fajerwerków

Co roku w Łodzi z okazji nocy sylwestrowej odbywały się wyjątkowe pokazy fajerwerków. Sporo osób liczyło, że podobnie będzie i w tym roku. Tak się jednak nie stanie, ponieważ władze miasta postanowiły całkowicie zrezygnować z organizowania czegokolwiek z okazji Sylwestra. Oficjalnie więc możemy powiedzieć, że miejska impreza w tym roku nie będzie miała miejsca. Również coroczny pokaz fajerwerków, który odbywał się pod Manufakturą, także nie dojdzie do skutku.

W sprawie dotyczącej organizacji imprezy sylwestrowej wypowiedział się rzecznik prezydent Łodzi. Z jego wypowiedzi wynika, że miasto nie zamierza narażać mieszkańców na niebezpieczeństwa, które wiążą się z organizacją imprezy masowej w obecnych czasach. Z tego względu miasto postanowiło zachować zdrowy rozsądek i po prostu zrezygnować z organizacji imprezy plenerowej, aby po prostu nie tworzyć skupisk osób.

Bez Sylwestra w wielu innych miejscach w Polsce

Oczywiście Sylwester 2021/2022 został odwołany nie tylko w Łodzi, ale także w wielu innych miejscowościach w Polsce. Zarówno w tych mniejszych, jak i tych większych. Niewątpliwie wiele osób jest zasmuconych tym faktem, ale niestety fakty są takie a nie inne. Mimo wszystko osoby, które chciałyby spędzić noc sylwestrową podczas zabawy w plenerze, mogą znaleźć także miejscowości w różnych zakątkach Polski, które takiej imprezy nie odwołały. Podobnie jeśli na żywo chcemy obejrzeć pokaz fajerwerków, który również w niektórych częściach naszego kraju odbędzie się bez żadnych zakłóceń. Oczywiście są również miejsca jak np. Otwock, gdzie organizatorzy zapraszali zainteresowanych na wspólne świętowanie.