Nowe utrudnienia w drogach w Łodzi. Sprawdź koniecznie!

Niedawno do użytku wrócił ruch dwukierunkowy na ulicach Sienkiewicza i Tuwima. Jednak prace na tych ulicach i innych ciągle trwają. Jakich utrudnień w ruchu możemy się spodziewać? Zgodnie z informacjami na stronie Urzędu Miasta większość prac zakończy się w 2020 roku, lecz kiedy dokładnie nie wiadomo.

Przebudowy dróg i utrudnienia w ruchu

Na Kwiatów Polskich trwa przebudowa drogi, ulica otwarta jest tylko na okoliczność dojazdów do posesji. Wymieniana jest nawierzchnia na asfaltową. Natomiast trwają już prace nad podziemną drogą. Droga ma biec od ulicy Hasa aż do Kilińskiego. Podczas prac EC1 będzie całkowicie zamknięte, dojazd będzie tylko możliwy od ulicy Tuwima, Targowej oraz Sass-Zdort. Ulica ma składać się z dwóch poziomów i być umiejscowiona 6 metrów pod ziemią. Nad nią, zostanie stworzona przestrzeń zielona dla mieszkańców. Tutaj na zakończenie prac musimy jednak poczekać do przyszłego roku.

Modernizacja

Wyjątkowo uciążliwa może być modernizacja ulicy Gajcego. Prace prowadzone są na wysokości od ulicy Rokicińskiej do Zakładowej. Zerwana nawierzchnia i chodniki, wszystko celem ich wymienienia oraz posadzenia nowych drzewek, oraz innych roślin. Powstanie też nowe oświetlenie i ułatwienia dla niepełnosprawnych. Prace będą trwać do końca roku. W związku z prowadzonymi pracami trasę zmieniają linie 82B, 82A oraz N5B. Ulica otwarta jest tylko na dojazdy do posesji.

Zmiany w kursowaniu autobusów 82A,82B,N5B

Na czas prac modernizacyjnych przy ulicy Gajcego. Linie 82B oraz N5B kursują przez ulice Rokicińską, Józefiaka do Gajcego,a potem wrócą już swoją zwyczajową trasą do Andrespola. Natomiast linia 82A dojedzie tylko do dawnej pętli w zbiegu Zakładowej z Gajcego i na tym będzie kończyć trasę. Trasa objazdowa obowiązywać będzie w obu kierunkach.

Co z Pomorską?

Remont ulicy Pomorskiej rozpoczął się już na początku września. W dalszym ciągu trwa, wymieniana w ramach prac będzie bowiem nawierzchnia, naprawione zostanie kanalizacja i wszelkie prace zakończą się pod koniec listopada. Obecnie zamknięty jest przejazd kolejowy, jest to jednak związane z pracami prowadzonymi przez PKP.