Nowi "mieszkańcy" na łódzkich alejach – miasto intensywnie się zazielenia

Rytm ostatnich dni wyznaczają niezbyt sprzyjające warunki atmosferyczne, które jednak dla świeżo posadzonych drzew są całkowicie korzystne. To właśnie teraz, kiedy aura nie rozpieszcza nas swoim urokiem, w Łodzi rozpoczęła się szeroko zakrojona akcja jesiennego zalesiania. Początek działań miał miejsce przy al. Sikorskiego i w krótkim czasie, wzdłuż całego miasta, wzdłuż szlaków drogowych zobaczyć będziemy można kilkaset nowych, młodych drzew.

Na środkowym pasie oddzielającym jezdnie al. Sikorskiego, blisko skrzyżowania z ulicą Zgierską, posadzono około 100 egzemplarzy miłorzębów dwuklapowych. Są to drzewa o zachwycająco pięknych liściach, które z czasem dorosną, tworząc naturalne, zielone dopełnienie tej głównej arterii komunikacyjnej miasta.

Już niedługo na ulicy Inflanckiej oraz w pobliżu ul. Zagajnikowej pojawi się dodatkowo kilkadziesiąt nowych drzew. Wszystko wskazuje na to, że w ciągu najbliższych tygodni ilość dużych roślin przy głównych drogach w Łodzi wzrośnie o niemal 300.

Jesienne nasadzenia to jednak nie koniec zielonych działań na ten rok. W przyszłości, wraz z finalizacją obecnie prowadzonych inwestycji oraz podczas zalesiania terenów miejskich, możemy spodziewać się pojawienia się jeszcze większej ilości nowych drzew.