Wyjątkowe doświadczenie w Orientarium Zoo Łódź – nocowanie podwodne

Orientarium Zoo Łódź serdecznie zaprasza na niecodzienną przygodę, którą stanowi nocne przebywanie w strefie oceanicznej. Niezapomniany spacer wieczorową porą, późniejszy sen w tunelu akwariowym i poranne posiłek na wyspach sundajskich to atrakcje, które czekają na uczestników.

Po raz kolejny możliwe jest spędzenie nocy w łódzkim Orientarium. Ilość miejsc ograniczona jest do 100, a udział mogą brać jedynie osoby, które ukończyły 16 lat. Cena biletu na to unikalne wydarzenie wynosi 250 zł od osoby.

Nocleg w zoo planowany jest na 9 grudnia. W tym chłodnym miesiącu, o godzinie 20.00 rozpoczniemy spacer po ogrodzie zoologicznym – mówi Prezes Orientarium Zoo Łódź, Arkadiusz Jaksa. Ten wieczór będzie doskonałą okazją, by dowiedzieć się więcej na temat nocnych nawyków zwierząt zamieszkujących ten niezwykły ogród. Goście będą mogli obserwować takie gatunki jak pandy rude, tygrysy, lwy czy hipopotamy.

Cała noc będzie miała miejsce w strefie oceanicznej. Tutaj, w tunelu i obok wielkiego okna, uczestnicy będą mogli zasypiać podziwiając morskie stworzenia – rekiny i płaszczki. W łóżkach opanowanych przez własne śpiwory, goście będą mogli cieszyć się widokiem płynących nad głową rekinów brodatych czy orleni plamistych. Ciekawe jest to, że można obserwować życie w oceanie zasypiając i zaraz po przebudzeniu – dodaje Jaksa.

Po przebudzeniu dla uczestników przygotowane będzie śniadanie. W najcieplejszym miejscu Orientarium, czyli strefie wysp sundajskich, goście będą mieli możliwość spożywania posiłków, jednocześnie dowiadując się, co zwierzęta mieszkające w łódzkim ogrodzie otrzymują na pierwszy posiłek dnia. Na specjalnych talerzach prezentowane są porcje przeznaczone dla różnych gatunków zwierząt, w tym binturongów czy orangutanów sumatrzańskich. Na tablicach informacyjnych wyświetlane jest specjalne menu dla zwierząt. Uczestnicy nocowania w Orientarium będą mieli także szanse zobaczyć pokazowe karmienie największego krokodyla gawialowego w Europie – Krakena.