Nowoczesny sprzęt dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Szynkielowie

Ochotnicza Straż Pożarna (OSP) z siedzibą w Szynkielowie jest obecnie właścicielem jednej z najbardziej zaawansowanych łodzi na obszarze regionu, wyposażonej w silnik o dużej mocy i echosondę. Za całość, czyli statek wraz z oprzyrządowaniem, strażacy zapłacili sumę 76 tysięcy złotych.

OSP Szynkielów od paru miesięcy była posiadaczem nowatorskiej łodzi pochodzącej od producenta Roto-Tech Rescue. Niestety, pojazd nie miał zamontowanego odpowiedniego silnika. Dzięki zalotności druhów oraz wsparciu osób sympatyzujących z jednostką, obecnie mogą oni korzystać z nowoczesnego silnika o mocy 30 koni mechanicznych wyprodukowanego przez firmę Silniki Mercury – Dystrybutor Polska.

Zdobycie funduszy na ten cel wymagało od strażaków sporego wysiłku i wsparcia ze strony ludzi wierzących w ich aktywność. Koszt nabywania silnika i pozostałego ekwipunku wynosił 30 tys. złotych. Ale ze względu na ich determinację, jednostka ma obecnie dostęp do jednej z najbardziej zaawansowanych łodzi w regionie, wyposażonej w solidny silnik i sonar.

Chcielibyśmy gorąco podziękować panu posłowi Piotrowi Polakowi, na którego możemy zawsze polegać, głównemu Komendantowi Państwowej Straży Pożarnej Andrzejowi Bartkowiakowi za wsparcie o wartości 20 tys. zł w zakupie silnika, panu Witkowi i jego ojcu za dostarczenie i profesjonalny montaż sprzętu. Zachęcamy również do korzystania z usług firmy Szkoła Sportów Wodnych Megalodon. Dziękujemy także wójtowi gminy Konopnica panu Grzegorzowi Tularczkowi i całej radzie Gminy Konopnica oraz Fundacji ORLEN. Chcielibyśmy również podziękować wszystkim innym osobom, ponieważ większość własnego wkładu na zakup tego silnika pochodziło z funduszy zebranych podczas zbiórki elektro śmieci oraz złomu – podkreślają strażacy z OSP Szynkielów.