Nowy sezon Łódzkiego Roweru Publicznego z innowacyjnymi funkcjami rusza w kwietniu

Nadszedł czas na inaugurację nowego sezonu Łódzkiego Roweru Publicznego. Już 2 kwietnia, we wtorek, entuzjaści dwóch kółek będą mogli skorzystać z systemu wypożyczania rowerów miejskich. Przygotowano dla nich aż 1200 rowerów, które zostaną rozmieszczone w strategicznych miejscach miasta – w sumie w 120 punktach.

Poprawa jakości usług oraz zwiększenie wygody użytkowników jest kluczowym celem firmy Nextbike, nowego operatora systemu. Zadbała ona o wprowadzenie zaawansowanych rozwiązań technologicznych, które zdecydowanie ułatwią proces wypożyczania i zwrotu jednośladów. Najważniejszą zmianą jest rezygnacja z tradycyjnych zamków oraz typowych stacji dokujących – od teraz rowery można będzie pozostawić przy specjalnie wyznaczonych stojakach.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że nowe rowery są pojazdami czwartej generacji. Wyposażono je w blokadę O-lock – to specjalny mechanizm zabezpieczający, który po wypożyczeniu roweru otwiera się automatycznie. Wszystko to ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa i wygody użytkowników. Aplikacja mobilna umożliwiająca dostęp do rowerów oraz płatność za ich korzystanie za pomocą karty przypiętej do konta to kolejne udogodnienia wprowadzone przez Nextbike.

Podstawowe informacje dotyczące opłat za korzystanie z systemu nie uległy większym zmianom. Pierwsze 20 minut przejażdżki, a dla posiadaczy migawki nawet 30 minut, wciąż jest darmowych. Cennik jest następujący: pierwsza godzina jazdy to koszt 4 zł, druga – 6 zł, a powyżej dwóch godzin – 10 zł.