Śmiertelny upadek z balkonu w jednej z śródmiejskich kamienic w Łodzi

Do tragicznego zdarzenia doszło 9 września w czwartek mniej więcej o godzinie 17:00. Tego dnia 29-letnia kobieta zaliczyła upadek z trzeciego piętra w jednej z trójmiejskich kamienic przy ulicy Rewolucji 23 w miejscowości Łódź. Według relacji świadków wypadła ona z balkonu jednego z mieszkań kamienicy, w której prowadzony jest obecnie remont.

Upadek z balkonu zlokalizowanego na trzecim piętrze

Kobieta najprawdopodobniej może mówić o sporym pechu, ponieważ wraz z nią upadek zaliczyła także barierka zabezpieczająca. Może to świadczyć o tym, że barierka była po prostu słabo zamocowana. Mieszkańcy zaznaczają, że barierki od lat nie były wymieniane i znajdują się w złym stanie technicznym. Warto dodać, że obecnie budynek poddawany jest pracom remontowym, dlatego śledczy będą także analizować, czy obecnie prowadzony remont ma jakikolwiek związek z upadkiem, a w konsekwencji ze śmiercią kobiety.

Śledztwo w sprawie tragicznego upadku z balkonu

Na ten moment wciąż nie są znane dokładne okoliczności tego tragicznego wydarzenia. Policjantom udało się jednak ustalić, że w momencie upadku kobieta znajdowała się w mieszkaniu całkiem sama. Jako, że wraz z kobietą z balkonu spadła także barierka zabezpieczająca, a w samej kamienicy w centrum Łodzi prowadzone są prace remontowe, to śledczy zaangażowali do sprawy także inspektorat nadzoru budowlanego. Ich ekspertyza ma przynieść ważne dowody w sprawie w związku z tym, czy remont mógł mieć wpływ na śmierć 29-latki. Warto również dodać fakt, że nie wiadomo, czy balkon znajdował się w stanie technicznym, który pozwalałby w ogóle na przebywanie w jego pobliżu.