Ostrzeżenie meteorologiczne dla 11 powiatów województwa łódzkiego

W związku z prognozowaną na poniedziałkowy wieczór i noc gęstą mgłą, zarówno Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi jak i synoptycy wydali ostrzeżenie. Poinformowano, iż dotyczy ono szczególnie północnej części regionu łódzkiego, gdzie wprowadzono ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Ostrzeżenie zostało wydane po analizie danych z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Jak podał Instytut, istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia gęstych mgieł od godziny 21:00 w poniedziałek do godziny 9:00 we wtorek.

Tym samym, przekazano, że istnieje ryzyko znacznego ograniczenia widoczności. Może ona wynosić miejscami jedynie do 200 metrów, a lokalnie nawet do 100 metrów – informuje IMGW.

Specjaliści zauważyli, że największe zagrożenie wystąpienia gęstej mgły występuje w północnej części województwa łódzkiego. Dokładniej, ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczy 11 powiatów: brzezińskiego, kutnowskiego, łęczyckiego, łowickiego, łódzkiego wschodniego, poddębickiego, rawskiego, skierniewickiego i zgierskiego. Ostrzeżenie obejmuje również miasta Łódź i Skierniewice.

Pierwszy stopień ostrzeżenia oznacza prognozowanie warunków sprzyjających wystąpieniu zjawisk meteorologicznych, które mogą stanowić zagrożenie. Może to prowadzić do strat materialnych, a także stanowić niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia ludzi.