Oszust w Łodzi wyłudził setki tysięcy złotych

Według prokuratury to 37-letni oszust Marcin Ł. Strata liczona w setkach tysięcy złotych. Wyłudził pieniądze, zbierając przedpłaty na przedsprzedaż mieszkań, których nie posiadał, oraz sprowadzając luksusowe samochody z zagranicy. Strata liczona jest w setkach tysięcy złotych. Oskarżony z zawodu jest mechanikiem. Zanim został aresztowany przez policję, prowadził własną firmę. Śledczy wskazali, że był już karany za „naruszenie własności”, co zwykle oznacza kradzież. Akt oskarżenia w jego sprawie został wniesiony do Sądu Rejonowego w Łodzi.

Oszustwa na mieszkanie, którego nie posiadał

Prokuratura postawiła 12 zarzutów oszustwa i wymuszenia wobec 37-letniego mieszkańca Łodzi. Pierwsze z nich dotyczą sprzedaży mieszkania w bloku w Łodzi przy ul. Ejsmonda na Dąbrowie, którego rzecz jasna nie był posiadaczem. Pomimo to pobierał zaliczki na poczet przyszłej transakcji.

Tym samym we wrześniu 2019 roku Marcin Ł. wyłudził 100 tys. zł od Krzysztofa P. i nie zwrócił go jako zaliczki. Prokuratura również oskarżyła 37-letniego mężczyznę o użycie sfałszowanego przelewu trzy miesiące później, aby potwierdzić, że pokrzywdzony Krzysztof P. oddał 100 tys. Zł. Historia się powtórzyła. Zapewne Marcin Ł. zachęcony sukcesem nieswoje mieszkanie przy ul. Ejsmonda usiłował „sprzedać” następnym klientom. 3 lutego 2020 roku w ramach zaliczki za mieszkanie od Karoliny M. i Radosława M. wyłudził 20 tys. zł. Oskarżony 5 marca 2020 roku w podobny sposób wyłudził kolejne pieniądze: 5 tys. zł od Katarzyny M. i Jarosława M. oraz 10 tys. zł od Oleksija B. i Kateryny Z.

Wymuszał pieniądze na import ekskluzywnych samochodów z zagranicy

Marcin Ł. importował auta z zagranicy. Według prokuratury, od Julity N. wziął zaliczkę w wysokości 10 tys. zł w ramach sprzedaży jej audi A6, zaś od Magdaleny Ż. wziął 23 tys. zł, za które miał jej sprowadzić z Niemiec audi A4. Niestety zaliczki nie zostały wrócone. Oszust przyznał się do winy i dobrowolnie chce zostać ukarany. Według aktu oskarżenia trafi on do więzienia na cztery lata. O skazaniu Marcina Ł. zadecyduje Sąd Okręgowy w Łodzi.

Jeżeli szukasz mieszkania na sprzedaż w Łodzi, najwięcej aktualnych ogłoszeń bez pośredników znajdziesz na Adresowo.pl.

One thought on “Oszust w Łodzi wyłudził setki tysięcy złotych

Comments are closed.