Trwa nabór wniosków o dofinansowanie produkcji audiowizualnych z Łódzkiego Funduszu Filmowego

Wniosek Łódzkiej Fundacji Filmowej o dofinansowanie utworów audiowizualnych będzie można składać do 26 kwietnia. Tegoroczny budżet to 1,5 mln zł. Seriale fabularne mogą również ubiegać się o dofinansowanie po raz pierwszy.

EC1 stanie się największą inwestycją kulturową w Łodzi

Podstawowym kryterium udziału w konkursie jest powiązanie projektu z województwem łódzkim lub Łodzią przez autora, temat lub lokalizację realizacji oraz poniesione w regionie koszty produkcji. W przypadku serii specjalnych warunkiem koniecznym złożenia wniosku jest kręcenie min. 5 dni w Łodzi i spędzenie go na terenie całego województwa. Środki w obszarze Rodos (źódfunds) są równe wartości minimalnej. Współprodukują 200% kwoty darowizny EC1.

Środki z funduszu z zasadami

Podobnie jak w latach poprzednich konkurs ogłoszony przez EC1 Łódź – Miasto Kultury 14. edycja konkursu odbywała się na zasadzie wspólnej produkcji. Mogą być zgłaszane projekty pełnometrażowe (minimum 70 minut), dokumentalne i animowane. Z funduszu mogą również otrzymać seriale fabularne. Muszą jednak być zachowane wymagania, w tym: co najmniej 5 odcinków w sezonie, trwające minimum 25 minut. Lista obsługiwanych prac obejmuje: serie, miniserie, antologie, które ukażą się w telewizji lub internecie. Wsparcie dla serii może być udzielone nadawcom i producentom, którzy są właścicielami praw autorskich do utworu, tak aby można go było dalej rozwijać.

Termin składania wniosków upływa 26 kwietnia 2021 r. o godzinie 16:00, a dokumenty należy składać w siedzibie EC1 Łódź – Miasto Kultury, ul. Tuwima 46. Regulamin konkursu, formularze zgłoszeniowe oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.lodzfilmcommission.pl. Zgodnie z inicjatywą Łódzkiej Komisji Filmowej, od tego roku rekrutacja będzie prowadzona na ujednoliconym formularzu zgłoszeniowym obowiązującym w sześciu regionalnych funduszach filmowych powiązanych z Sekcją przy Krajowej Izbie Producentów Audiowizualnych. Producenci z Łodzi, Śląska, Mazowsza, Krakowa, Podkarpacia, Warmii i Mazur będą mogli zaoszczędzić czas i wysiłek, a proces aplikacyjny stanie się prostszy. Inne regiony planują wdrożenie tego dokumentu w najbliższej przyszłości.

One thought on “Trwa nabór wniosków o dofinansowanie produkcji audiowizualnych z Łódzkiego Funduszu Filmowego

Comments are closed.