Otwarcie Festiwalu "Łódź Czterech Kultur" z piknikiem międzypokoleniowym

Festiwal „Łódź Czterech Kultur” otworzył swoje podwoje, a jeden z pierwszych punktów programu tego weekendu to piknik międzypokoleniowy. Wydarzenie to miało miejsce w Parku Ocalałych w sobotę 9 września. Tego dnia park wypełnił się radosnym gwarem licznych uczestników, którzy bawili się świetnie podczas różnych atrakcji, a to wszystko przy akompaniamencie pięknej pogody.

Piknik oferował bogate doznania kulturalne – od warsztatów i różnorodnych zajęć, przez koncerty, zabawy, do wystaw czy prezentacji literackich. Organizatorzy festiwalu starali się zaskoczyć uczestników niecodziennymi propozycjami takimi jak joga śmiechu, tańce w kręgu czy nauka gry na misach tybetańskich. Miłośnicy sztuki mogli skorzystać z oryginalnych warsztatów takich jak „Kolory tożsamości”, „Nieplac zabaw” czy „Animacje cyrkowe”.

Na piknikowej scenie zaprezentowały się również Teatr Chorea z rodzinny koncertem oraz Kuba Sokołowski, który dał występ w ramach cyklu „Fortepiany Wolności”, prezentując utwory ukraińskich kompozytorów. Zuzanna zagrała koncert wspierana przez skrzypaczkę Annę Stankiewicz. Na terenie imprezy swoje miejsce znalazły także foodtrucki, a atmosferę podkręcał DJ Garrage, czyli Jędrzej Słodkowski.

Festiwal „Łódź Czterech Kultur” będzie trwał aż do 17 września, a wszystkie wydarzenia odbywają się pod hasłem „Tożsamość”. Bilety na poszczególne atrakcje festiwalu FŁ4K (różne terminy i lokalizacje) są dostępne w cenie 200 zł.