Otwarto nową tężnię na terenie Łodzi

Osoby, które uwielbiają korzystać z tężni solankowych na pewno będą zadowoleni z tej informacji. Otóż na terenie miasta Łódź otwartą kolejną tężnię. Tym razem mieści się ona na Stawach Jana. Oczywiście mieszkańcy mogą z tego dobrodziejstwa korzystać w pełni bezpłatnie. Warto dodać, że inwestycja została zrealizowana za sprawą funduszy z Budżetu Obywatelskiego.

Nowa tężnia w Łodzi

Łodzianie pokochali nie tylko tężnie solankowe, ale przede wszystkim relaks wszelkiej maści. Stąd też nikogo nie dziwi, że w ramach Budżetu Obywatelskiego to właśnie wybudowanie tężni solankowej na Stawach Jana okazało się najlepszym projektem dla mieszkańców. Nowo otwarty punkt relaksacyjny będzie funkcjonować podczas sezonu wiosenno-letniego. Miejsce jest otwarte każdego dnia od godziny 7:00 do godziny 22:30. Mówi się, że tężnia solankowa przy Stawach Jana będzie w niezmienionej formie funkcjonować aż do października.

Nowe miejsce dla relaksu dla mieszkańców Łodzi na Stawach Jana

Oczywiście inwestycja zawiera nie tylko tężnie solankową, ale także wyposażenie wokół tężni. Stąd też na miejscu można znaleźć wygodne ławko-leżaki oraz zwykłe ławki. Nie zabrakło także funduszy na zieleń, która pojawiła się tutaj w sporych ilościach.

Dla osób, które do tej pory nie korzystały z tężni solankowych i nie miały z nimi do czynienia warto dodać, że działają one poprzez rozbijanie solanki na mniejsze krople, które potem spływają przez gałązki krzewów tarniny. W taki sposób powstaje wyjątkowa solankowa mgiełka, która unosi i rozwiewa w pobliżu tężni. Dzięki temu tworzy się naprawdę przyjemny klimat, a przede wszystkim sprzyjający zdrowiu mikroklimat.