Widzew Łódź wraca do Ekstraklasy

Aż 8 lat przerwy miał Widzew Łódź jeśli chodzi o grę w polskiej Ekstraklasie. Teraz jednak po kilku latach przerwy łodzianie wracają do najwyższej klasy rozgrywkowej. W ostatniej kolejce Fortuna 1. Ligi zawodnicy Widzewa Łódź pokonali w decydującym spotkaniu drużynę Podbeskidzia Bielsko-Biała w stosunku 2:1. Dzięki temu zwycięstwu drużyna Widzewa Łódź w zamelduję się w Ekstraklasie.

Ogromny sukces zawodników Widzewa Łódź

Niewątpliwie kierownictwu łódzkiej drużyny udało stworzyć się naprawdę świetny zespół. Zarówno sztab szkoleniowy, jak i piłkarze występujący w drużynie w tym sezonie pokazali, że jak najbardziej zasługują na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Łodzianie przez cały sezon prezentowali naprawdę pewną i wyrównaną formę.

Drużyna Widzewa Łódź musiała do ostatniej kolejki walczyć o awans do Ekstraklasy. Głównym konkurentem, który mógł zmienić plany zawodników Widzewa była na pewno gdyńska Arka. Co musiało się stać, aby awans zdobyła Arka Gdynia? O tym więcej napisał regionalny portal gdyński https://gdyniaonline.pl. Jednak nawet jeśli drużyna z Gdyni wygrałaby ostatni mecz, a przy tym Widzów również, to właśnie łódzki klub zapewnił by sobie bezpośredni awans. I tak też się stało, a zawodnicy w ostatnim meczu tego sezonu stanęli na wysokości zadania. Dzięki temu zapewnili sobie awans do elity.

Zwycięstwo z Podbeskidziem Bielsko-Biała

Mecz pomiędzy Widzewem a PCV Podbeskidziem wcale nie przebiegał jednostronnie. Goście postawili naprawdę spory opór, przez co gospodarze musieli się natrudzić, aby zdobyć 3 punkty w tym spotkaniu. Pierwszego gola w tym spotkaniu zdobył Bartłomiej Pawłowski. Zawodnik ten bardzo dobrze pojawił się na pozycji, no i wykorzystał podanie, które sprezentował Mark Hanousek.

Goście nie dawali jednak za wygraną, a już moment po przerwie gola wyrównującego zdobyli goście. Jednak Widzewianie szybko odpowiedzieli na bramkę gości. Pod bramką gości bardzo dobrze zachował się Dominik Kun, który skutecznie wykończył akcję poprzedzoną strzałem Pawłowskiego. Tym samym gospodarze zwyciężyli 2:1 i mogą cieszyć się z awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.