Sesja rady Łodzi zakłócona przez strajkujących pracowników MOPSu

Socjalni pracownicy Ośrodka Miejskiego Społecznej Pomocy w Łodzi już od dłuższego czasu prowadzą działania strajkujące. Tym razem zdecydowali się oni zakłócić sesję rady Łodzi. Podczas tego wydarzenia doszło do odtwarzania syren dźwiękowych, rzucania toaletowym papierem i wznoszenia okrzyków na sali. Warto dodać, że strajkujący pracownicy socjalni prowadzą swoje działania już od kwietnia. Celem tych działań jest uzyskanie podwyżek.

Strajk Związku Zawodowego Pracowników Socjalnych MOPS w Łodzi

Przypomnijmy, że jeszcze w kwietniu Zawodowy Związek Pracowników Socjalnych MOPS w Łodzi ogłosił rozpoczęcie strajku. Wszystko za sprawą złych warunków pracy i niskich pensji. Protestujący oczekują przede wszystkim podwyżek swoich płac. W ostatnim czasie doszło nawet do protestów w mieście, jak i podczas wspomnianych już obrad Rady Miejskiej. Wśród działań, na które zdecydowali się protestujący i strajkujący pracownicy MOPS było także wywieszenie transparentów, które informowały o „głodowych płacach”, które rzekomo mają otrzymywać pracownicy socjalni.

Niestety, ale ostatnie wydarzenia w Polsce i na świecie, a także szalejąca inflacja sprawiają, że wiele grup społecznych zaczyna strajkować. Również portal sanoczanin.pl informował o strajku pielęgniarek w Sanoku.

Długa akcja strajkujących pracowników MOPSu podczas sesji Rady Miasta Łódź

Akcja protestacyjna pracowników MOPSu trwała aż przez około pięć godzin. W kuluminacyjnym momencie radni zostali obrzuceni papierem toaletowym, gdy w wyniku głosowania odrzucili oni poruszenie tematu pracowników MOPSu na sesji Rady Miejskiej. Przewodniczący sesji Rady Miejskiej notorycznie apelował o spokój i uszanowanie pracy radnych, jednak żadnego typu apele nie przyniosły skutku. Dodajmy również, że radni co chwilę prosili o przerwę, jednak nawet długotrwałe pauzy nie zraziły osób protestujących. Sprawa na pewno w dalszym ciągu będzie kłopotliwa dla obu stron. Mówi się, że w czwartek ma zostać zablokowane rondo Solidarności przez strajkujących pracowników socjalnych MOPSu w godzinach od 15:00 do 16:00.