Pabianickie Centrum Medyczne oferuje pomoc dla pacjentów z problemami nerkowymi: otwarcie nowej poradni nefrologicznej

W marcu br., powiększy się lista specjalistycznych poradni dostępnych dla pacjentów Pabianickiego Centrum Medycznego. Instytucja ta uruchamia poradnię nefrologiczną, która będzie mieściła się na pierwszym piętrze budynku szpitala, w gabinecie o numerze 140D. To ten sam lokal, w którym obecnie działa poradnia medycyny pracy.

Zwraca się uwagę na znaczny popyt na usługi tego typu. W całym powiecie pabianickim istnieje aktualnie tylko jedna klinika nefrologiczna, gdzie pacjenci są diagnozowani i leczeni za pośrednictwem Narodowego Funduszu Zdrowia. Najbliższe podobne placówki znajdują się w Łodzi, Bełchatowie oraz Zgierzu. Dr n. ekon. Witold Olszewski, prezes Pabianickiego Centrum Medycznego, zauważa, że rzeczywiste zapotrzebowanie na takie świadczenia jest większe. W związku z tym Centrum postanowiło zareagować i otworzyć własną poradnię nefrologiczną – oczywiście bezpłatną.

Poradnia nefrologiczna, która skupia się na leczeniu chorób nerek i układu moczowego, będzie dziewiętnastą poradnią specjalistyczną w Pabianickim Centrum Medycznym. Na liście tej znalazły się już m.in. poradnia alergologiczna otwarta w lutym br., a także poradnie endokrynologiczna oraz reumatologiczna, które rozpoczęły działalność w ubiegłym roku.

Poradnia nefrologiczna będzie przyjmować pacjentów trzykrotnie w tygodniu: we wtorki, czwartki i piątki. Aby umówić się na wizytę, konieczne jest posiadanie skierowania od lekarza pierwszego kontaktu lub innego specjalisty.