Pierwsze bezpośrednie połączenie autobusowe z Polski do Norwegii

3 sierpnia stanowił dzień, w którym wystartowało pierwsze bezpośrednie połączenie autobusowe z Polski do Norwegii. Od tego dnia, przez cały tydzień, mieszkańcy kraju mieli możliwość podążać zielonymi autobusami FlixBusa na trasie Kraków – Oslo. Autobusy te robią postój również w Łodzi. Czas podróży do norweskiej stolicy z Łodzi to około 30 godzin.

Za sprawą FlixBusa łodzianie otrzymali możliwość dotarcia bezpośrednio do Oslo od 3 sierpnia. Flixbus, już na początku sierpnia, dał start pierwszemu bezpośredniemu połączeniu autobusowemu pomiędzy Polską a Norwegią. Nowo powstała linia będzie obsługiwana przez wszystkie dni tygodnia i umożliwi podróż w obie strony. Trasa rozpoczyna się w Krakowie, skąd autobus kieruje się do Gdyni z przystankiem między innymi w Łodzi.

Po dotarciu do Gdyni pasażerowie przechodzą na pokład nocnego promu, który doprowadza ich do Karlskrony. Dalej podróż kontynuowana jest przez Szwecję aż do miejsca docelowego, czyli Oslo.

Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, Ukrainie i krajach bałtyckich, podkreśla korzyści wynikające ze współpracy z firmą Stena Line. Dzięki niej FlixBus jest w stanie zagwarantować łatwą i wygodną podróż z Polski prosto do krajów skandynawskich, prowadząc trasę przez Szwecję aż do Norwegii. Pasjonuje go fakt ułatwienia dla pasażerów, którzy teraz mogą rezerwować całą trasę na jednym bilecie za pośrednictwem strony FlixBusa lub aplikacji mobilnej. Jest to opcja bez potrzeby dodatkowego rezerwowania przeprawy promem. Dodatkowo, w cenie biletu zawarte jest miejsce w kajucie.