Policjanci z Zduńskiej Woli wśród najlepszych patrolów prewencji w województwie łódzkim

Oficerowie z Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli zdobyli miejsce na podium podczas regionalnych eliminacji Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji, znanego jako Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2024”. Właśnie zakończyły się rywalizacje w garnizonie łódzkim, które miały na celu wyłonienie najlepszego patrolu prewencji. Udział w zawodach brali policjanci, którzy na co dzień pracują na służbie patrolowo-interwencyjnej. W reprezentacji Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli znaleźli się st. post. Kamil Lewiński i post. Arkadiusz Maruszewski.

Rywalizacja, w której udział wzięło łącznie 46 funkcjonariuszy tworzących dwuosobowe patrole, polegała na kilku konkurencjach. Zawodnicy musieli przejść test z wiedzy zawodowej, pokazać jak stosują techniki obezwładniania osób, przetestować swoje umiejętności strzeleckie, przeprowadzić interwencję policyjną oraz podjąć się biegu pościgowego. Sprawdzian umiejętności strzeleckich odbył się na strzelnicy w Komendzie Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli, a reszta konkurencji miała miejsce na terenie Ośrodka Szkolenia Policji w Łodzi, mieszczącego się w Sieradzu.

Wśród drużyn, które wygrały w kwalifikacji generalnej były następujące zespoły: I miejsce zdobył patrol z II Komisariatu Policji KMP w Łodzi, II miejsce zdobyła drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu, natomiast III miejsce przypadło reprezentacji z Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli. Laureaci otrzymali dyplomy, puchary i medale z rąk insp. Tomasza Jędrzejowskiego – Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi, podinsp. Dariusza Kurka – Naczelnika Wydziału Prewencji KWP w Łodzi oraz podinsp. Rafała Płóciennika – Kierownika Ośrodka Szkolenia Policji w Łodzi z siedzibą w Sieradzu.

Funkcjonariusze z Zduńskiej Woli otrzymali słowa uznania od inspektora Roberta Krawczyka, Komendanta Powiatowego Policji w Zduńskiej Woli, który podziękował im za ich wysiłek i pogratulował im doskonałych wyników.