Poranne kłopoty z komunikacją miejską w Łodzi: Pasażerowie tramwajów zmuszeni do zmiany planów podróży

Środa 3 stycznia przyniosła sporo problemów dla osób korzystających z łódzkiej komunikacji miejskiej. Już od rana użytkownicy tramwajów MPK musieli mierzyć się z wieloma trudnościami, które skomplikowały ich poranną rutynę.

Do pierwszych zakłóceń doszło o godzinie 6.32 na al. Włókniarzy przy ul. Legionów, gdzie doszło do kolizji samochodowej. Pojazdy, które stanęły na torach po zderzeniu, sparaliżowały ruch tramwajów na liniach 8A i 16. Zablokowano przejazd aż do godziny 7.57, kiedy udało się zepchnąć auta z torowiska. W międzyczasie pozostałe składy były zmuszone do jazdy objazdami.

Objazdy obejmowały trasę linii 8A od skrzyżowania Limanowskiego/Włókniarzy przez Limanowskiego, Zachodnią, Kościuszki i Piotrkowską Centrum, oraz trasę linii 16 od skrzyżowania Limanowskiego/Włókniarzy przez Limanowskiego, Zachodnią, Kościuszki, Żwirki, Piotrkowską, Piotrkowską Centrum, Mickiewicza, Włókniarzy i Kopernika.

Niestety, to nie były jedyne problemy tego dnia. Kolejna przeszkoda pojawiła się około godziny 11.30 na ul. Łagiewnickiej przy Inflanckiej. Tym razem zatrzymały się tramwaje linii 3, jadące w stronę Warszawskiej. Przyczyną był zanik napięcia w sieci trakcyjnej. Na szczęście sytuacja została szybko opanowana i już o godzinie 11.41 tramwaje mogły kontynuować swoją trasę. Niemniej jednak, pasażerowie musieli liczyć się z niemałymi opóźnieniami w kursach.