Utrudnienia w ruchu tramwajów na ulicy Dąbrowskiego w Łodzi – wprowadzono komunikację zastępczą

Komunikacja miejska na ulicy Dąbrowskiego w Łodzi doświadczyła znacznych utrudnień. Powodem tego jest zanik napięcia w sieci trakcyjnej, który spowodował zatrzymanie ruchu tramwajów. Zmiany objęły trasy trzech linii tramwajowych, co spowodowało niezbędną modyfikację tras tramwajów MPK Łódź.

Do takiego nieoczekiwanego wydarzenia doszło w czwartek, 4 stycznia, około godziny 10. Jak podaje MPK Łódź, problem pojawił się na skrzyżowaniu ulicy Dąbrowskiego z aleją Śmigłego-Rydza. Wszystkie kierunki jazdy zostały zamknięte, a ruch tramwajów na tym odcinku został całkowicie zatrzymany z powodu braku napięcia.

Aby złagodzić konsekwencje dla podróżnych korzystających z MPK Łódź, wprowadzono specjalne środki. Linie tramwajowe 2A i 2B obecnie jeżdżą skróconymi trasami do placu Niepodległości, gdzie następuje zawracanie. Linia tramwajowa numer 14, zaczynając od skrzyżowania alei Piłsudskiego z al. Śmigłego-Rydza i Kopcińskiego, prowadzi trasą W-Z do krańcówki Widzew Stadion, gdzie również zawraca w stronę Piotrkowskiej Centrum.

MPK Łódź podjęło decyzję o uruchomieniu komunikacji zastępczej, aby zapewnić podróżnym alternatywę na trasie pozbawionej komunikacji tramwajowej. Autobusy zastępcze kursują od placu Niepodległości przez Rzgowską i Dąbrowskiego do pętli Dworzec Łódź Dąbrowa. Dodatkowo, przez aleję Śmigłego-Rydza jeżdżą również autobusy linii Z13.