Potężne zderzenie w Sieradzu – 10-latka potrącona na przejściu

W środku tygodnia, dokładnie 8 listopada, około godziny 14:00 w Sieradzu miało miejsce zdarzenie drogowe. Wydarzyło się to na ulicy Wojska Polskiego, będącej częścią drogi krajowej numer 83, która łączy miasta Sieradz i Warta. Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce na oznakowanym przejściu dla pieszych, gdzie doszło do potrącenia 10-letniej dziewczynki.

Kierujący peugeotem jechał w stronę miasta Warta, gdy zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, aby umożliwić przechodzenie małej dziewczynce. W tym momencie doszło do kolizji od tyłu – w samochód francuskiej marki uderzył kierowca opla. Mężczyzna ten, lat 44, pochodził z Warty i nie utrzymanie bezpiecznego dystansu od pojazdu jadącego przed nim. Siła uderzenia była na tyle duża, że peugeot został pchnięty na przejście dla pieszych, potrącając dziewczynkę – informuje asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu.

Dziewczynka została natychmiast przewieziona do szpitala, jednak na szczęście jej życie nie jest zagrożone. Zarówno kierowca peugeota, jak i opel corsy byli trzeźwi w momencie zdarzenia.