Przeniesienie popularnych dziecięcych spektakli z Baśniowej Piotrkowskiej na otwarte podwórko – krótkotrwała zmiana na czas wakacji

Początek lipca, dokładniej 7. dnia tego miesiąca, przyniósł ciekawą zmianę dla młodych miłośników teatru w ramach Baśniowej Piotrkowskiej. Miejsce, znanego z przedstawień dla dzieci, teatru Małe Mi, zostało tymczasowo przeniesione z zamkniętej sali widowiskowej na podwórko przy ulicy Piotrkowskiej 3, które na chwilę stało się jakby magicznym światem pełnym baśni. Wszystko za sprawą spektaklu pt. „Fintikluszki-Folkowe Okruszki”.

Teatr Małe Mi kontynuuje swoją misję dostarczania najwyższej jakości rozrywki dla najmłodszych, nawet podczas okresu wakacyjnego. Tym razem jednak, od marca do końca czerwca, zamiast tradycyjnej sceny w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych, wybrane spektakle prezentowane są na podwórku. Zmiana miejsca jest jednak tylko chwilowa – od 1 września zarówno aktorzy, jak i młoda widownia powrócą do sali teatralnej.

W niedzielny, lipcowy poranek publiczność zebrała się na podwórku, nie tylko ta najmłodsza. Dorośli również chętnie obejrzeli spektakl, wśród nich lekarz pediatra, który nie tylko regularnie uczęszcza na przedstawienia, ale też aktywnie bierze udział w dyskusji z aktorami po spektaklach.

Pani Aleksandra, matka 7-letniego Przemka, wyraziła swoje pozytywne odczucia. – To nasza pierwsza wizyta na takim spektaklu, to nasza babcia nam go poleciła. Widzę, że mój syn jest bardzo zadowolony z takiej formy teatru na świeżym powietrzu – skomentowała.