Przyszły remont pięciu ulic na Dąbrowie: Twoje uwagi są cenne!

Na obszarze Dąbrowy wskazano pięć ulic, które wkrótce przejdą gruntowne zmiany. Rydla, Anczyca, Nałkowska, Kossak i Zbaraska – to adresy, które będą przedmiotem nadchodzących prac remontowych. Miasto chce usłyszeć opinie mieszkańców na temat tych planów i zaprasza do ich wyrażania podczas zbliżającego się spotkania.

Choć podstawowym celem jest modernizacja jezdni i chodników, instytucje miejskie planują również podjąć dyskusję na temat wielu innych aspektów związanych z tymi pracami. Szereg pytań czeka na odpowiedź: Jak powinny wyglądać miejsca parkingowe? Jakie rozwiązania należy zastosować w celu zoptymalizowania ruchu drogowego? Czy istnieje potrzeba nasadzenia nowych drzew? Jakie miejsca powinny zostać przeznaczone na zielone enklawy? Czy dodatkowe ławki to dobry pomysł? Czy jest zapotrzebowanie na nowe przejścia dla pieszych lub przystanki? Wszystkie te kwestie zostaną omówione z mieszkańcami Łodzi na spotkaniu zaplanowanym na godzinę 17:00, 12 lipca, w Szkole Podstawowej nr 189, położonej przy ulicy Kossaka 19.

Ulice, które zostaną poddane renowacji, to: Rydla na odcinku od Tatrzańskiej do Nałkowskiej, Anczyca między Dąbrowskiego a Felińskiego, Nałkowska od Dąbrowskiego do Rydla oraz Zbaraska i Kossak na odcinku od Tarzańskiej do Dąbrowskiego.