Przywracanie blasku łódzkiej architektury: specustawa lex developer wykorzystana w nowej inwestycji

Łódź, znana z swojej bogatej historii przemysłowej, jest na skraju otrzymania nowego dodatku do swojej stale rosnącej infrastruktury mieszkaniowej. Prywatny deweloper planuje wykorzystać specustawę, często określaną jako lex developer, aby przekształcić działkę położoną między ulicami Rzgowską, Pabianicką, Bednarską i placem Niepodległości pod adresem ul. Rzgowska 9a-17a w nowy apartamentowiec.

Ta działka nie jest jednak zwykłym terenem – była wcześniej miejscem dla zespołu fabrycznego Towarzystwa Akcyjnego Manufaktur Wełnianych Leonhardt Woelker Girbardt. W ramach planu dewelopera, nie tylko powstanie tu nowy dom wielorodzinny, ale także istniejący budynek pofabryczny zostanie odrestaurowany. Po gruntownej przebudowie i nadbudowie, stary budynek fabryczny ma być zamieniony na mieszankę garażu i obiektu handlowo-usługowego z elementami rekreacyjnymi.

Przed tym jednak projekt musi uzyskać ważne pieczęcie aprobaty. Deweloper właśnie złożył wniosek do Rady Miejskiej w Łodzi o zatwierdzenie lokalizacji inwestycji. Teraz wszystko zależy od decyzji rady, która ma potencjał znacząco wpłynąć na przyszłość tego kwartału w Łodzi.