Remont Ulicy Krakowskiej na Zdrowiu rozpoczyna się – kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą być przygotowani na utrudnienia

Zaczyna się kolejna faza remontu Ulicy Krakowskiej. Tym razem prace będą prowadzone na odcinku od ulic Minerskiej do Barskiej. Wszystko powinno ruszyć 15 maja, jednak już teraz warto pamiętać, że wprowadzone zostaną kluczowe zmiany w zasadach funkcjonowania komunikacji miejskiej.

Zasady organizacji ruchu podczas drugiego etapu przebudowy Ulicy Krakowskiej nie będą różnić się od tych wprowadzonych w pierwszym etapie, który objął odcinek od Siewnej do Barskiej. Prace wykonane zostaną w systemie tzw. połówkowym – początkowo wykonawca skupi się na lewej stronie jezdni od ul. Minerskiej do ul. Barskiej. Natomiast ruch jednokierunkowy będzie prowadzony prawą stroną jezdni, skierowany na północ, w stronę Teofilowa.

Małgorzata Loeffler z Zarządu Inwestycji Miejskich wyjaśnia, że zamknięte zostaną wloty wszystkich ulic przecinających ten odcinek, czyli ulic Rzeszowskiej, Tarnowskiej, Michałowicza oraz Warneńskiej. Kierowcy jadący Ulicą Krakowską od Teofilowa w stronę centrum będą mogli skręcić jedynie w lewo lub w prawo na ulicach Biegunową i Barską.

Podczas prac, linie autobusowe 76, 97 i 6 MUK będą kursować zmienionymi trasami. Linie 76 i „szóstka” zgierska jadące od strony Teofilowa skierowane zostaną przez Krakowską, Biegunową, Srebrzyńską, Unii Lubelskiej i Konstantynowską do Krzemienieckiej, a stamtąd wrócą na swoje stałe trasy. Z kolei linia 97 będzie kursować Biegunową, Srebrzyńską i Unii Lubelskiej oraz Konstantynowską pod wiaduktem do alei Włókniarzy. Zmiany dotyczyć będą jedynie kierunku w stronę centrum. Autobusy wracające w stronę Teofilowa, Zgierza i Aleksandrowa Łódzkiego pojedzą bez zmian Ulicą Krakowską.

Zakres modernizacji obejmuje budowę nowej jezdni, chodników, peronów przystankowych i zjazdów do posesji. Dodatkowo w ramach inwestycji powstanie ścieżka rowerowa oraz system kanalizacji deszczowej z odwodnieniem. Również sieci i instalacje podziemne przejdą gruntowną przebudowę. Wzdłuż ulicy pojawią się nowe elementy małej architektury i oświetlenie, a także więcej zieleni. Całość inwestycji wyceniona jest na ponad 14 milionów złotych.