Szesnastoletnia dziewczyna w stanie upojenia alkoholowego została zabrana przez karetę pogotowia w Zgierzu

Zgierska Straż Miejska zareagowała na zgłoszenie o młodej kobiecie będącej pod wpływem alkoholu w Parku Miejskim. Na miejsce zdarzenia wezwano jednostkę medyczną, a także skontaktowano się z rodzicami dziewczyny.

Zgłoszenie dotyczące nieodpowiedniego stanu zdrowia nastolatki wpłynęło do straży miejskiej 30 kwietnia, około godziny 16. Zgłoszenie dotyczyło młodej kobiety, która znajdowała się w nowszej części parku, pomiędzy ulicami 1 Maja i Obrońców Pokoju, będącej pod wpływem alkoholu.

Informacje przekazane strażnikom miejskim wskazywały na szesnastolatkę, która postanowiła zażyć alkoholu, co okazało się decyzją niewłaściwą. Gdy patrol straży miejskiej przybył na miejsce, stwierdziłem, że dziewczyna była nietrzeźwa. Ze względu na jej stan zdrowia, koniecznym stało się wezwanie ambulansu i powiadomienie rodziców – takie informacje przekazała Straż Miejska w Zgierzu.

Cała sprawa zostanie teraz skierowana do policji, gdzie jednym z kluczowych punktów śledztwa będzie ustalenie, jak dziewczyna zdobyła alkohol. Jak mówi Dariusz Bereżewski, komendant Straży Miejskiej w Zgierzu, ważne jest nie tylko to, że miała ona dostęp do alkoholu, ale przede wszystkim kto ją do tego zachęcił i kto dostarczył jej trunki. Takie działanie ma charakter deprawujący wobec nieletniej osoby i stanowi przestępstwo.

Zbliża się okres letni, a tym samym ryzyko takich incydentów ze strony młodzieży rośnie. Zdaniem komendanta Bereżewskiego, najczęściej takie sytuacje mają miejsce w Parku Miejskim oraz na terenie MOSiR Malinka. Na początku wakacji, gdy młodzi ludzie mają różne pomysły i często decydują się na spożywanie alkoholu, zagrożenie jest największe.

Wielokrotnie przypadki spożywania alkoholu przez młodzież w miejscach publicznych są obserwowane dzięki monitoringu miejskiemu – dodaje komendant.