Sezon fontann w Łodzi rozpoczyna się w majówkę: powyżej 20 obiektów gotowych do działania

W nadchodzący pierwszy weekend maja, miasto Łódź będzie świętować inaugurację sezonu fontann. Przewiduje się, że ponad dwadzieścia z nich zacznie działać w tym czasie. Niektóre z nich są znane i ukochane przez mieszkańców miejsca, podczas gdy inne są świeżymi dodatkami do krajobrazu miasta dzięki niedawno zakończonym pracom renowacyjnym.

Jedna szczególna fontanna, położona w parku Staromiejskim, może zaszczycić się wcześniejszym terminem otwarcia. Testy mają zostać przeprowadzone 24 kwietnia i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, fontanna ta nie będzie musiała czekać na oficjalne otwarcie w majowy weekend.

Od pierwszego dnia maja, reszta fontann w Łodzi ma ruszyć pełną parą. Wśród nich znajdują się te usytuowane w centrum miasta, jak na przykład te w skwerze Powstania Węgierskiego, pasażu im. A. Rubinsteina czy parkach im. S. Moniuszki i H. Sienkiewicza. Fontanny na Polesiu (park im. Jana Pawła II), Bałutach (park Helenów oraz parki im. S. Żeromskiego i A. Struga) oraz na Widzewie (park Podolski, park 3 Maja, park Widzewski) również są gotowe na rozpoczęcie sezonu.

Dodatkowo, fontanna Św. Faustyny na placu Niepodległości na Górnej oraz ta w parku im. W. S. Reymonta na stawie i fontanna przy ulicy Długosza na Kozinach także mają zacząć działać od 1 maja.

Z myślą o łodzianach, które często gromadzą się w miejscach takich jak pasaż Schillera, plac Wolności czy pasaż Majewskiego przy ulicy Włókienniczej, również tamtejsze fontanny zostaną uruchomione w majówkę. To samo dotyczy niedawno odnowionego Starego Rynku.