Zakończono renowację ulicy Maratońskiej od dworca Kaliskiego do al. Waltera-Janke

Po długim okresie intensywnych prac, na ulicy Maratońskiej, odcinek od dworca Kaliskiego do alei Waltera-Janke, ukończono już układanie nowej nawierzchni. Wykonawca tego zadania nie zwalnia tempa i obecnie przystąpił do realizacji kolejnego etapu inwestycji, którym jest malowanie pasów drogowych.

Projekt ma na celu poprawę komfortu podróżowania dla mieszkańców dobiegając końca. W najbliższy poniedziałek, to jest 22 kwietnia, nastąpi oficjalne otwarcie skrzyżowania z ulicą Wróblewskiego. Jest to z pewnością optymistyczna wiadomość dla tych, którzy regularnie podróżują między Karolewem a Politechniką. Dodatkowo przywrócona zostanie normalna trasa linii autobusowej 65B. Obecnie możliwa jest już swobodna jazda w obu kierunkach na odnowionej ulicy Maratońskiej, a po zakończonym malowaniu pasów pojazdy będą mogły korzystać z pełnej szerokości drogi.

W ramach gruntownego remontu ulicy Maratońskiej, przeprowadzonego na odcinku od wjazdu z alei Bandurskiego w okolicach dworca Łódź Kaliska, aż do wiaduktu na alei Waltera-Janke, dokonano wymiany nawierzchni na całej szerokości drogi. Dzięki temu utworzono po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Ale to nie wszystko – wymieniono również krawężniki oraz zbudowano nowe przystanki autobusowe i przejścia dla pieszych, co z pewnością poprawi znacznie bezpieczeństwo i komfort podróżowania.