Skandaliczne zachowanie policjantek z Łodzi: kierowały samochodem pod wpływem alkoholu

W Łodzi doszło do incydentu z udziałem dwóch kobiet pełniących służbę w Komendzie Wojewódzkiej Policji. Zarówno jedna, jak i druga funkcjonariuszka zostały zawieszone w obowiązkach służbowych po wykryciu, że prowadziły pojazd będąc pod wpływem alkoholu. Chociaż podczas tego zdarzenia nie były na służbie, to jednak stanowiło to przyczynę kolizji drogowej. Doszło do niej na skrzyżowaniu łódzkich ulic Aleksandrowskiej i Rydzowej, gdzie obie kobiety zostały poddane badaniu alkomatem.

Incydent miał miejsce 8 sierpnia, na wspomnianym wcześniej skrzyżowaniu w Łodzi. Film ukazujący przebieg kolizji został opublikowany przez serwis internetowy „Stop Cham”. Na nagraniu widoczne jest, jak bmw uderza w tylną część nissana, który czekał na światłach. Po uderzeniu bmw odbija się i trafia w mercedesa, który oczekiwał na możliwość skrętu w lewo.

Po pewnym czasie wyszło na jaw, że w aucie marki mercedes podróżowały dwie policjantki z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Kobiety nie pełniły wówczas służby. Jak podaje portal „Stop Cham” na swoim profilu na Facebooku, relacjonując słowa świadka zdarzenia: „Podobno w poszkodowanym mercedesie po lewej były dwie policjantki. (…) Kierująca miała 0,4 a pasażerka 1,5 promila. Najechało się policji kilkanaście osób. Niby poszkodowane, ale też problemy będą miały. Pytali mnie, która prowadziła auto, bo obie wysiadły z lewej strony, bo prawe drzwi się nie otwierały”.