Sportowe aktywności na świeżym powietrzu w Manufakturze przez cały sierpień

Manufaktura staje się miejscem, gdzie przez cały sierpień odbywać się będą różnorodne, darmowe zajęcia sportowe na świeżym powietrzu. Goście będą mieli okazję spróbować swoich sił w latynoskim tańcu – zumbie, odnaleźć spokój podczas praktyki tai chi, a także popracować nad swoją gibkością i wewnętrznym spokojem podczas zajęć jogi, które odbędą się na tarasie Muzeum Fabryki z widokiem na Rynek Włókniarek Łódzkich.

Zajęcia zumbie gwarantują energiczną atmosferę pod batutą pełnych pozytywnej energii instruktorów. Na uczestników czekają proste i dynamiczne choreografie w rytm latynoskiej muzyki. Spotkania odbywać się będą co środa o 19:00 na rynku Manufaktury, obok plaży. Wstęp na te zajęcia jest absolutnie bezpłatny.

Z kolei każdego sobotniego poranka o godzinie 10:00 wszyscy chętni będą mogli spróbować swoich sił w jodze. Instrukcje przekaże Joanna Skoraczyńska – doświadczona instruktorka hatha jogi z piętnastoletnim stażem pedagogicznym. Zajęcia dostosowane są do potrzeb wszystkich – niezależnie od stopnia zaawansowania. Rezerwację miejsca można dokonać, wysyłając wiadomość e-mailową. Po potwierdzeniu przez prowadzącą zajęć, należy pojawić się na treningu w luźnym stroju i dobrym nastroju. Uczestnicy powinni mieć ze sobą maty do jogi, a wejście na taras odbywa się przez bramę kina Cinema City lub przez siedzibę Muzeum Fabryki.

Sobotnie aktywności kończy tai chi – starochińska sztuka walki, której zajęcia rozpoczynają się o godzinie 11:00 przy plaży Manufaktury. Sztukę tę nauczą instruktorzy z Akademii Tai Chi i Lok Hup, a treningi dostępne są dla każdego – bez względu na wiek czy kondycję fizyczną. Pamiętajcie tylko o luźnym stroju i płaskim obuwiu. Wstęp wolny.