Teatr Wielki w Łodzi zamknięty ze względu na COVID-19. Zakażeni pracownicy i odwołana premiera spektaklu

Wśród pracowników Teatru Wielkiego w Łodzi potwierdzono obecność koronawirusa. Cała instytucja w związku z tym została poddana kwarantannie i zamknięta na dwa tygodnie. Oznacza to, że wszelkie spektakle, w tym premiery zostały odwołane. W tym premiera filmu „Położna”. Ci, u których to możliwe, zostali oddelegowani do pracy zdalnej. Zajęcia również zostały zawieszone.

Nie będzie koncertów i Kopciuszka

Władze Teatru oraz artyści w trosce o swoich widzów zdecydowali o poinformowaniu o zaistniałej sytuacji, oraz zamknięciu placówki kulturalnej na okres dwóch tygodni. W związku z tym zaplanowany na dziesiąty oraz jedenasty października koncert „Va pensiero” nie odbędzie się. Podobnie z zaplanowaną premierą opery Cosi fan tutte, ta jednak została przełożona na dwudziesty czwarty i dwudziesty piąty października. Balet „Kopciuszek” został odwołany całkowicie na ten moment. Teatr jednak informuje, że mogą pojawić się dalsze zmiany w repertuarze, o czym oczywiście poinformuje widzów.

Druga taka sytuacja

W ostatnim czasie to już kolejny konkretnie drugi teatr, w którym stwierdzono obecność wirusa wśród pracowników. Poprzednio na kwarantannie przebywał Teatr Muzyczny. Biorąc pod uwagę ograniczenia w licznie widzów, jest to sytuacja wysoce niekorzystna z punktu widzenia finansowego. Artyści w całej Polsce boleśnie odczuwają skutki koronawirusa. Dlatego tak ważne jest stosowanie się do obostrzeń, aby uniknąć kolejnego, całkowitego zamknięcia wielu placówek, które są miejscem pracy dużej ilości osób.