Tragiczne wydarzenie w zakładzie De Heus w Łęczycy

Na terenie fabryki De Heus w Łęczycy, zlokalizowanej przy ulicy Lotniczej, doszło do tragicznego incydentu. Z ustaleń wynika, że życie stracił jeden z kierowców, który został znaleziony martwy we wnętrzu swojej ciężarówki.

W poniedziałek, 20 listopada, pracownicy zakładu natrafili na niepokojący widok – w jednym z zaparkowanych na terenie fabryki pojazdów ciężarowych odkryto ciało mężczyzny. Andrzej Pankiewicz, prokurator rejonowy w Łęczycy, potwierdził ten smutny fakt i wysunął przypuszczenia, że mężczyzna mógł być cudzoziemcem.

Jak relacjonuje st. asp. Grzegorz Sobiński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy, ich zadaniem było umożliwienie dostępu do kierowcy znajdującego się wewnątrz kabiny ciężarówki, z którym nawiązanie kontaktu okazało się niemożliwe.

Dalsze czynności na miejscu zdarzenia prowadziła łęczycka policja. Według nieoficjalnych informacji, które udało się nam uzyskać, nieżyjący kierowca był obywatelem Bułgarii.

De Heus to renomowana, działająca na międzynarodowym rynku firma, specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości mieszanki paszowej, premiksów, koncentratów i pasz specjalistycznych. Na polskim rynku jest obecna od ponad 30 lat.