Tragiczny incydent na al. Włókniarzy – młoda kobieta potrącona przez tramwaj

Niezwykle niebezpieczna sytuacja miała miejsce w poniedziałkowy poranek, 11 marca. O godzinie 8:22 na al. Włókniarzy kierowca tramwaju był świadkiem dramatycznego zdarzenia – do potrącenia doszło u zbiegu tej alei z ulicą Lutomierską.

Tramwaj, należący do linii numer 16 i zmierzający w stronę centrum miasta, uderzył w przechodzącą przez tory młodą kobietę. Nieszczęśliwa piesza została przygnieciona pomiędzy płotkiem odgradzającym torowisko a pierwszym wagonem składu. W wyniku zdarzenia, na szczęście, nie wpadła pod koła pojazdu.

Wstępne ustalenia służb ratunkowych wskazują, że ofiara wypadku to kobieta około trzydziestki, która przechodziła przez tory pomimo czerwonego światła dla pieszych. Świadkowie relacjonowali, że mogła być rozkojarzona i skupiona na telefonie, który trzymała w ręku. Została ona niespodziewanie uderzona przez nadjeżdżający tramwaj, co skutkowało jej wyrzuceniem na kilka metrów. Po upadku na ziemię, znalazła się między płotkiem odgradzającym tory a bokiem wagonu.

Na pomoc kobiecie natychmiast ruszyli pasażerowie tramwaju – opuścili oni pojazd, aby sprawdzić co się stało i udzielić wsparcia. W krótkim czasie na miejscu zdarzenia pojawiła się karetka pogotowia, która zabrała poszkodowaną do szpitala. Mimo doznanych obrażeń, w tym urazu ręki, stan zdrowia kobiety nie budzi obaw lekarzy.