W Ostrołęce skradziono łódź i przyczepę. Policja poszukuje sprawców

Nieznani sprawcy wykradli motorówkę oraz przyczepkę z garażu zlokalizowanego na osiedlu Wojciechowice przy ulicy Energetycznej. Członkowie lokalnego koła wędkarskiego „Energopap”, do których należały skradzione przedmioty, apelują o wsparcie. Szacuje się, że łączna wartość zaginionych rzeczy przekracza 30 tysięcy złotych.

Chociaż złodziejski incydent zgłoszono niedawno, nie wyklucza się, że do kradzieży mogło dojść już tydzień wcześniej. Więcej na ten temat powiedział nam komisarz Tomasz Żerański, pełniący funkcję rzecznika prasowego ostrołęckiej policji.

„Otrzymaliśmy informację o kradzieży motorówki i lekkiej przyczepy z jednego z garaży na osiedlu Wojciechowice w Ostrołęce około godziny 20:00 w piątek. Aktualnie prowadzimy działania mające na celu odnalezienie i zatrzymanie sprawców, a także ustalenie wszystkich szczegółów dotyczących tej kradzieży” – informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Rozmiary strat szacuje się na około 31 tysięcy złotych. Incydent prawdopodobnie miał miejsce między 18 a 25 sierpnia. Skradziona łódź była wykorzystywana między innymi do patrolowania rzeki przez społeczną straż rybacką. Zarówno pokrzywdzeni wędkarze, jak i policjanci proszą o pomoc w odnalezieniu złodziei.

„Jesteśmy w trakcie poszukiwania świadków zdarzenia oraz wszystkich osób, które mogą mieć jakiekolwiek informacje lub podejrzenia na temat miejsca, gdzie obecnie może znajdować się skradziona łódź lub kim jest sprawca tej kradzieży. Zachęcamy do kontaktowania się z dyżurnym ostrołęckich policjantów pod numerem telefonu 47 704 14 24, ogólnopolskim numerem tel. 112 lub najbliższą jednostką policji.”