Wręczono statuetkę dla Janusza Zaorskiego w Łodzi

Stowarzyszenie Kino – Galeria Charlie i Łódź Filmowa regularnie nagradza wybrane osoby w różnych kategoriach. Tym razem cenione wyróżnienie otrzymał Janusz Zaorski. Jest to znany i lubiany scenarzysta oraz reżyser. W sobotę, dnia 18 grudnia, wręczono mu nagrodę Złotego Glana, która przyznawana jest wyrazistym osobowościom, które mają bezkompromisowe podejście i autorską wizję.

Uroczystość w Kinie Charlie

W łódzkim Kinie Charlie odbyła się oficjalna uroczystość wręczenia statuetki Złotego Glana. Tym nietuzinkowym wyróżnieniem nagrodzony został Janusz Zaorski. Po wręczeniu nagrody głos zabrał sam nagrodzony. Zaznacza on, że bardzo dziękuje za tą wyjątkową nagrodę, a także jest zaszczycony możliwością znalezienia się w tak zacnym gronie laureatów. Ponadto podkreślił, że w swoich obowiązkach zawodowych, jak i w codziennym życiu stawia przede wszystkim na poszukiwanie innowacyjności.

Przypomnijmy, że Janusz Zaorski to doświadczona osoba w świecie kina. Już w 1970 roku po raz pierwszy pokazał się szerszemu gronu. Został wtedy samodzielnym reżyserem filmu „Na dobranoc”, który był komedią grozy w telewizji. Najbardziej zasłynął jednak filmem „Matka Królów”, który został nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem w stolicy Niemiec, Berlinie.