Warsztaty „Rośnij dziko!” w Port Łódź – zapisy od 15 sierpnia

Zapraszamy do zapisów na rodzinnie orientowane warsztaty „Rośnij dziko!”, które rozpoczną się od 15 sierpnia. Organizowane są one przez łódzką Sport Stację, a odbywają się w Port Łódź. Wydarzenie, które będzie skupiało się na działaniach mających na celu promowanie i wspieranie bioróżnorodności, odbędzie się w dwóch turach w sobotę 19 sierpnia. Zajęcia poprowadzi Piotr Sosnowski, znany ekolog oraz twórca profilu Sosna i jej sadzonki. Zaproszenie do udziału kierowane jest do dzieci razem z ich rodzicami i opiekunami.

Od momentu powstania, Port Łódź wykazuje silne zaangażowanie w działania na rzecz ekologii oraz rozwijania świadomości o zrównoważonym rozwoju m.in. poprzez aktywność na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Tym razem, Centrum zaprasza na edycję warsztatów realizowanych we współpracy z Piotrem Sosnowskim, który jest szeroko rozpoznawalny ze względu na swoją aktywność w mediach społecznościowych takich jak Facebook czy Instagram, gdzie prowadzi profil Sosna i jego sadzonki.

Podczas warsztatów w Sport Stacji Port Łódź uczestnicy będą tworzyć tzw. Bee Sand Planter, co w praktyce oznacza specjalnie przygotowane siedliska-oazy dla dzikich pszczół samotnic i innych bezkręgowców. Tego typu miejsca sprzyjają bytowaniu owadów, co wpływa na zwiększenie bioróżnorodności w naturze. Bee Sand Planter tworzone są przez układanie kruszonego betonu i cegły oraz usypywanie pagórków z piasku – celem jest stworzenie przestrzeni o różnorodnej topografii. Dodatkowo, dzieci podczas zajęć będą miały możliwość stworzenia własnych mikrołąk, które będą mogły zabrać do domu. Uczestnicy będą mieli okazję, aby wspólnie zasiać nasiona kopru włoskiego oraz pietruszki i obserwować jak rośnie roślina posadzona przez siebie. Wybór tych roślin nie jest przypadkowy – przyciągają one owady co wpływa na poprawę bioróżnorodności.